banner84

Antalyalılar iftarı Büyükşehir sofrasında açtı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı’nda kurduğu iftar sofrası Ramazan ayının ilk gününde doldu, taştı. Geleneksel Ramazan çarşısı ise Antalyalıların buluşma noktası oldu

Antalyalılar iftarı Büyükşehir sofrasında açtı
Antalya’da her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan akşamlarının adresi, Büyükşehir Belediyesi tarafından Karaalioğlu’nda kurulan geleneksel Ramazan çarşısı oldu. İftara saatler kala Karaalioğlu Parkı’na gelen Antalyalılar ilk oruçlarını Büyükşehir Belediyesi’nin iftar sofralarında açtı. İftar öncesi uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, hep birlikte yapılan dualara amin dedi. İftar saatini trafikte ve hastanelerin acil servislerinde karşılayanlar için de acil iftariyelik dağıtıldı. Belediye görevlileri, kavşaklarda ve hastane önlerinde vatandaşlara paket halinde iftarlık hizmeti sundu.
MEHTER VE AKUŞ İLE MAŞUK
İftarlarını açan Antalyalıların Karaalioğlu Parkı’ndaki Ramazan çarşısına ilgisi yoğun oldu.Pamuk helvacısı, elma şekercisi, macuncusu, lokmacısı, mısırcısı, şerbetçisiyle unutulmaya yüz tutmuş Ramazan geceleri yaşatıldığı Ramazan etkinliklerinin ilk gününde gölge oyunu Hacivat ve Karagöz, özellikle çocukları kahkahaya boğdu. Ardından Şehit Volkan Canöz Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehter Takımı, muhteşem bir gösteri sergiledi. Müzikli geleneksel bir Ramazan eğlencesi olan Aşuk ile Maşuk oyunu da izleyenlere keyifli saatler yaşattı.
ÜNLÜ SANATÇILAR KONSER VERECEK
Geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında 1 ay boyunca Karaalioğlu Parkı içerisinde farklı etkinlikler düzenlenecek. Antalyalılar Karaalioğlu Parkı’na kurulan geleneksel Ramazan çarşısında alış verişten, yeme içme ve eğlenceye her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Akşamları da konser ve etkinliklerle Ramazan’ı doyasıya yaşayacak. Her akşam saat 21.45’te Karagöz-Hacivat Orta Oyunu ile başlayacak etkinlikler kapsamında Mustafa Ceceli’nin yanı sıra Uğur Işılak, Esat Kabaklı, Burak Ahıskalı gibi birçok ünlü sanatçı konser verecek. Ayrıca hemşehri gecelerinde farklı kültürler tanıtılacak.
İftar sofrasıBüyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca her akşam 5 bin kişiye iftar yemeği ikram edilecek. Antalya’nın çeşitli mahallelerinde kurulacak iftar sofralarında her gün bin kişi orucunu açacak. Ayrıca Ermenek Kültür Çadırı, Çamlıbel Kültür Çadırı’nda sıcak yemek, Tıp Fakültesi Acil Servisi, Araştırma Hastanesi Acil Servisi, Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi önü, otogar, yoğun trafiğin yaşandığı Sanayi, Migros, Çallı, Meydan, Hal, Demokrasi kavşaklarında vatandaşlara acil iftariyelik servisi yapılacak. Öte yandan Antalya’nın 19 ilçesinde de toplu iftar yemekleri verilecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2017, 13:49
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107