banner84

Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan Menderes Türel'e mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Antalya'nın kurtuluş yıl dönümünü kutladı.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan Menderes Türel'e mesaj
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Antalya'nın kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü nedeniyle Antalyalılar adına Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e birer kutlama mesajı gönderdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'nın kurtuluş yıldönümünün 96'ncı yılı nedeniyle kutlama mesajı gönderdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, kutlama mesajında, "Antalya ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum. İstiklal mücadelesi, vatanı canlarından üstün tutan, kahramanlıklarıyla tarihe mal olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlığı sayesinde zaferle neticelenmiştir. İstiklal savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Antalya’nın bu gurur gününü tekrar kutluyorum" dedi.
BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN KUTLAMA
Başbakan Binalı Yıldırım da mesajında, 5 Temmuz Antalya’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde Antalyalıların şanlı günlerini kutladığını belirtti.
Başbakan Yıldırım, "Tarihin hiçbir döneminde esaret altında yaşamamış olan aziz milletimiz işgal altındaki vatan topraklarını canı pahasına korumuş, milli ve manevi değerlerinden asla ödün vermemiştir. İnanıyorumki geçen yüzyılın başında istiklal mücadelesini zaferle taçlandıran kahraman milletimiz, bugün de bağımsız Türkiye Cumhuriyetine kasteden mihraklara karşı el ele, gönül gönüle, birlik ve beraberlik içinde mukaddes topraklarına ilelebet sahip çıkacak, aydınlık yarınlara kavuşacaktır. Bu kutlu gün vesilesiyle vatanın her bir karış toprağı için canın feda eden aziz şehitlerimize Cenab-ı Haktan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum."
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2017, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107