banner129

Özge’ye Antalya Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı

Antalya’da 6,5 aylık prematüre doğduktan sonra bacağı kesilen ve babası tarafından yapılan 150 liralık düzenekle yürümeyi 3 yaşında öğrenebilen minik Özge’ye, Antalya Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Belediye, Özge’nin daha iyi yürüyebilmesi için özel eğitim okulunda uzmanlar eşliğinde yapılacak fizik tedavisini üstlendi.

Özge’ye Antalya Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı
Antalya’da alüminyum doğrama ustası Ali İhsan Yıldırım, 6,5 aylık prematüre doğduktan sonra bacağı kesilen 3 yaşındaki kızına yürümeyi, 150 liraya kendi elleriyle yaptığı düzenekle öğretti. Evin tavanına asılan düzenekte babasıyla günde 2 saat çalışan Özge, 3 yaşında yürümeyi öğrendi. Birçok basın ve yayın kuruluşu tarafından haberi yapılan Özge’nin durumunu öğrenen Antalya Büyükşehir Belediyesi de harekete geçti. Belediye, Özge’nin daha iyi yürüyebilmesi için özel eğitim okulunda uzmanlar eşliğinde yapılacak fizik tedavisini üstlendi. 
Özel Eğitim Okulunda görevli ve aralarında fizyoterapist, psikolog ve özel eğitimcinin yer aldığı 4 kişi, ailenin evine gelerek incelemelerde bulundu. Psikolog uzman, Özge’nin öyküsünü baba Yıldırım’dan dinlerken fizyoterapist bir uzman ise Özge’nin kesilen ayağında inceleme yaptı. Bacağındaki protezin ve babanın yaptığı düzeneğin Özge’ye fayda sağladığı görüşünde bulunan uzmanlar, baba Yıldırım’a bunun yetersiz kalacağını ve daha profesyonel bir eğitim alması için Büyükşehir Özel Eğitim Okuluna gitmesi gerektiğini söyledi. Bedensel eksikliği dışında farklı bir sağlık sorunu bulunmayan Özge’nin fizyoterapist uzmanlar eşliğinde özel okulda eğitim alması uygun görüldü. Her 6 ayda bir değişmesi gereken protez bacağının yerine ise ilerleyen zamanlarda daha gelişmiş bir protezin takılacağı belirtildi.
Kızının daha iyi şartlarda eğitim almasını olumlu karşılayan Baba Ali İhsan Yıldırım, "Protez yüksek dediler. Özge’nin diğer ayağı uzadıkça protezinde ona göre değişmesi gerekiyor. Yarın eğitim alınan yere birlikte gideceğiz. Daha iyi eğitim alması bizi çok sevindirir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 11:03
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107