banner129

Turizmciler Antalya'da buluştu

Dünyanın dört bir yanından düğün ve MICE sektörünün en önemli temsilcilerinin bir araya geldiği “Inventum Global Workshop”, Antalya’da başladı

Turizmciler Antalya'da buluştu
Türkiye’nin en büyük MICE operatörlerinden olan Inventum Global ile Hindistan’ın Etkinlik ve Eğlence Yönetimi Birliği (EEMA) iş birliği ile düzenlenen ve 4 gün sürecek olan ‘Inventum Global Workshop’, Hindistan, Rusya ve Ukrayna’dan 100’ün üzerinde etkinlik ve MICE acentelerinin katılımı ile Antalya’nın Serik ilçesi Belek turizm merkezinde başladı. ‘Inventum Global Workshop’, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikret Ataoğlu, Antalya Valisi Münir Karaoğlu, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Inventum Global’in Yönetici Ortağı Bünyat Özpak, EEMA Başkanı Sabbas Joseph, Rixos Premium Belek Genel Müdürü Özgür Çinkılıç, Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar’ın açılış konuşmaları ile başladı.
'ANTALYA’ DA TURİZMİN TÜM KOLLARINDA HİZMET VERİYORUZ'
Antalya’nın eğlence, spor ve sağlık turizmi hakkında bilgiler veren Antalya Valisi Münir Karaoğlu, "Antalya dünyada en çok bilinen turizm destinasyonlarından biridir. Rus ve Ukraynalı dostlarımız Antalya’yı çok iyi bilirler. Antalya’ da turizmin tüm kollarında hizmet veriyoruz. MICE, sağlık ve spor turizminde önemli büyük işlere imza attı. G20 ve B20 Zirvesi, Nato Dış İşleri Bakanları Zirvesi ve EXPO gibi büyük organizasyonlara imza attık. Antalya organizasyon etkinlik alanında çok başarılı, Hint düğünlerini de sorunsuz şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum" diye konuştu.
Vali Karaloğlu, "Antalya 650 kilometrelik Akdeniz'deki sahili ile bu sahil boyunca 404 tane 5 yıldızlı otel ve tatil köyü, 280 tane 4 yıldızlı oteli ve 650 bin yatak kapasitesiyle hem Türkiye’nin hem de dünyanın çok gözde bir merkezidir. Antalya sadece kaliteli otelleriyle değil, çok iyi yetişmiş kalifiye hizmet gücüyle de sunduğu hizmet kalitesiyle de eşsizdir. Antalya konaklamanın dışında özellikle spor turizmi noktasında da çok önemli avantajları barındırmaktadır. Antalya’da yaklaşık 210 tane turizm tesislerinde futbol sahası, 180 tane tenis kortu, 18 dünya çapında golf sahası, 10 golf kulübü ve 54 olimpik branşların gelip kamplarını yapabileceği çok önemli spor merkezleriyle de donanmış önemli bir turizm merkezidir. Bunun yanında Antalya sağlık turizminde de dünyada isminden söz ettiren, özellikle organ nakli ve kanser tedavisi gibi çok önemli sağlık problemlerinin çözümü noktasında da önemli avantajları olan bir destinasyondur. Kongre turizmi, kültür ve tarih turizmi açısından da Antalya önemli bir merkezdir. Antalya’da bugün 888 koruma altına alınmış arkeolojik ve tarihi mekanla 100 ün üzerinde arkeolojik kazı yapılan antik şehir olarak iyi bir konumdadır. Son yıllarda Antalya’da çok önemli organizasyonlar yaptık" dedi.
'İKİ ÜLKENİN BİRBİRİNİ TANIMASI ÖNEMLİ'
TÜROFED Başkanı Osman Ayık ise, ülkelerin birbirini tanıması için katılımcılardan destek istedi. Ayık, "İki ülkenin birbirini tanıması önemli, lojistiğe yatırım yaptık. Ürün çeşitliliğimizi, hizmet ve servis ağımızı genişlettik. Sizlerin katılımını da çok önemsiyoruz. Ukrayna ve Rus dostlarımız. Coğrafyamızın iç içe geçmişliği ve yakınlığı tarih boyunca bizleri birbirimize kaynaştırmış ve birçok ortak değerde buluşturmuştur. Ülkelerimiz arasındaki hareket birçok Rus ve Ukraynalı dostumuzun ilk tatillerini Türkiye’de hatta Antalya’da yapmalarını sağlamıştır. Bu onlar için en önemli deneyimlerden biridir" ifadelerini kaydetti.
Hindistan Etkinlik ve Eğlence Yönetimi Birliği (EEMA) Başkanı Sabbah Joseph da, "Dünyayı bir araya getirme anlamında büyük işler yapıyoruz. Tüm dünyada güvenlik endişelerinin yaşandığı bir dönemden geçmemize rağmen birlikte yaşayabileceğimize olan inancımız tüm olumsuzlukları tersine çeviriyor. Dünya çapında pek çok faaliyet gerçekleştiriyoruz ve bir araya gelebileceğimizi gösteriyoruz" diye konuştu.
Inventum Global Yönetici Ortağı Bünyat Özpak, tüm misafirlere kendi dillerinde teşekkürlerini ileterek alanında uzman olan kişileri bir araya getirmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.
Rixos Premium Belek Genel Müdürü Özgür Çinkılıç da ülkeler arasındaki iş birliklerini geliştirmek ve düğün turizmi pastasındaki payı arttırmak için çabaladıklarını belirterek, "Rus ve Ukraynalı misafirlerimiz ülkemizi çok iyi bilir, umarım yakın zamanda Hintli misafirlerimiz içinde aynı şeyi söyleriz" dedi.
Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşat Koçkar, Türkiye’nin ürün çeşitliliği ve kalitesi anlamında rakipsiz bir ülke olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:  "Hindistan’ın burayı keşfetmesi bizim için çok önemli. Evlilik Sümer medeniyetinde başladı. Evliliğin bu topraklarda yapılması da ayrı bir önem taşımaktadır. Ayrıca düğün turizmi dışında da her anlamda kendilerine hizmet verebiliriz. Böyle bir dönemde ülkemiz için alternatif turizm olanakları yaratmaya çabalayan Inventum Global’e de teşekkür ederim." Rixos Hotels ve Türk Hava Yolları'nın ana sponsorluğunda gerçekleşen Inventum Global Workshop Türkiye’nin en önemli otellerinin dışında, Dubai, Tanzanya, Mauritius, gibi dünyanın önde gelen turizm ülkelerinden de çeşitli zincir oteller ve havayolu şirketleri düğün ve MICE acentaları ile bire bir görüşmeler de gerçekleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 18:24
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107