“MİLLİYET FARKI İFADESİ YANLIŞ BİR İFADE”

Alanya'nın rakibi kozlarını oynuyor: Turistler kimi seçecek? Alanya'nın rakibi kozlarını oynuyor: Turistler kimi seçecek?

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ise konuya dair açıklamasında, otelin yaptığı açıklamanın ardından, 'milliyet farkı' ifadesinin yanlış bir ifade olduğunu belirtti. Sili, "Otelin özründen ve açıklamasından anlaşılacağı üzere ‘milliyet farkı’ ifadesi yanlış bir ifadedir. Diğer yandan işin teknik ve ticari boyutundan bakıldığında farklı pazarlar, farklı satış dönemleri ve hatta aynı pazar içerisinde dahi dönemsel olarak farklı fiyat uygulanabileceği gerçeği söz konusudur. Özünde ticaret yapılmakta ve otelle acentenin çalışma yoğunluğu, peşin ödeme yaparak oda kapatması, boş veya dolu olarak garanti vermesi gibi birçok etkene bağlı olarak farklı fiyatlar olabileceği gibi, sezona bağlı olarak satışın gerçekleşeceği pazarların tatil dönemleri gibi etkenler de fiyatın belirlenmesinde söz konusudur” dedi.

“KAMUOYU HASSASİYETLERİ DE GÖZETİLMELİ”

Otelin gerekli açıklamayı yaparak özür dilediğini belirten Sili, “Otel gerekli açıklamayı yapmış ve kamuoyundan da samimiyetle özür dilemiştir. Bundan böyle kamuoyu hassasiyetleri de gözetilerek faaliyet gösterilmesi yerinde olacaktır” diyerek sözlerini noktaladı. -Alkın BİRİCİK

Kaynak: Alkın BİRİCİK