banner84

“Artık il olmalıyız!”

31 Mart seçimlerine birkaç gün kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhur ittifakı” geleceği ile alakalı olarak “Bizim ittifakımız pazara kadar değil, mezara kadar sürecek" demişti.
Her ne kadar seçimlerden AK Parti birinci çıksa da, İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin gibi önemli stratejik ve nüfus yoğunluğu olan illerde seçimler kaybederek ciddi bir kan kaybı yaşadı.  31 Mart’ta Millet ittifakı, Cumhur İttifakı’na karşı daha başarılı sonuçlar aldı.
Doğal olarak insanlar seçim değerlendirmelerini “İktidarın sonu geliyor. Acaba seçimlerden sonra ittifaklar devam eder mi? Cumhur ittifakı bozulur, Millet ittifakı dağılır mı?” şeklinde yapmaya başladı.
Bu ve benzer tartışmaların sürüp gittiği şu günlerde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Manavgat’ta yaptığı “Cumhur İttifakı milli Türkiye davası” şeklindeki açıklama, bir kez daha gösterdi ki AK Parti ile MHP, 4.5 yıl sürecek uzun bir yolculuğu birlikte yapacak.
Bahçeli “Cumhur İttifakı” ile ilgili olarak dedi ki;
Bizim ittifakımız konjektörel değildir.
Bizim ittifakımız pazara kadar değildir.
Bizim ittifakımız çıkar ve pazarlığa dayalı değildir.
Bizim ittifakımız siyasi alışveriş üzerine bina edilmiş değildir.
Cumhur İttifakı, Türk milletinin muhteşem iradesiyle temellenmiştir. Cumhur İttifakı harcı, Türk tarihinin mirasıyla karılmıştır. 7 Ağustos Yenikapı ruhunun müktesebatıyla çatısı örülmüştür. 16 Nisan Halk oylamasının muzafferliğiyle pekişmiş, 24 Haziran seçimlerinin mecmuyla güçlenmiştir.
Cumhur İttifakı Türkiye'dir, ihanete karşı engel, işgale karşı direniş, yerli ve yabancı şer cephesine karşı muhkem siperdir. Biz gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünüyoruz.’ 
Sayın Bahçeli’nin bu sözlerinden de anlaşılacağı üzere AK Parti ve MHP arasındaki “Cumhur ittifakı” bağı her geçen güç güçleniyor. Adeta “Yerli ve milli bir bağ” olma yolunda ilerliyor. Bu güçlü bağa rekor bir oyla destek veren Alanya olarak bizim de “İl” beklentimizi güçlü ve yüksek bir sesle dile getirme hakkımız doğdu diye düşünüyorum.

YORUM EKLE

banner107