banner84

2 sene hastanede kalabilir

Alanya'da beyaz diş hayaliyle operasyona giren ve ağrıları kesilmediği için 32 dişini de çektirmek zorunda kalan Sunay Öztürk'ün Ankara'da tedavisi sürüyor. Doktorlar Öztürk'ün 2 sene hastanede kalabileceğini söylerken Öztürk " Ağrı, acı içinde yaşıyorum" dedi

2 sene hastanede kalabilir
Alanya'da yaşayan 2 çocuk annesi 41 yaşındaki Sunay Öztürk, bundan 7 ay önce dişlerini beyazlatmak amacıyla zirkonyum kaplama yaptırma kararı aldı. Ailesinden kalan ilk emekli maaşıyla 10 bin lira kredi çekerek özel bir diş polikliniğine giden Öztürk’ün üst ve alttan 10’ar olmak üzere toplam 20 dişi kaplama için kesildi. Bir müddet sonra hayal ettiği beyaz dişlere kavuşmak için gün sayan Öztürk, yine aynı polikliniğe geldi. İddiaya göre ise azı dişinde ağrı olduğunu söylemesine karşın Öztürk'e burada kaplama işlemi gerçekleştirildi. Birkaç gün sonrası azı dişindeki ağrının diğer dişlere vurmasıyla doktoruna tekrar başvuran Öztürk’e antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verildi. İlaçları kullanmasına rağmen ağrıları hiç dinmeyen kadın, azı dişi ile ağrı hissettiği diğer 3 dişinin çekilmesini istedi. İmza karşılığında dişleri çekilen Öztürk, ağrılardan kurtulacağını sandı ancak ağrılar yine kesilmedi. 
2 AYDA 32 DİŞİNİ ÇEKTİRMİŞTİ
Bunun üzerine Öztürk, Antalya, Isparta ve Denizli’de doktor doktor gezmeye başladı. Ağrılarından kurtulmak için varını yoğunu satan Öztürk, gittiği hastanelerde de çeşitli kanal tedavileri gördü, dişlerini çektirmeye devam etti. Tüm bunlardan sonuç alamayan Öztürk, kafasını saran ağrıdan kurtulabilmek için tüm dişlerini çektirme kararı aldı. Yaklaşık 2  ayda 32 dişinden olan talihsiz kadın, bu sefer ağrılardan kurtulacağını düşünmüşken yine hüsrana uğradı. 
DELİRTEN HASTALIĞI TEŞHİSİ KONULDU
Ağrı kesiciler fayda etmediği için yeşil reçete kapsamına giren uyuşturucu ilaçlarla bir nebze ağrılarını dindirebilen Öztürk, beyin ve sinir cerrahına giderek durumunu izah etti. Burada ise kendisine halk arasında ‘delirten hastalık’ diye tabir edilen ‘trigeminal nevralji’ teşhisi konuldu. Ardından son çare olarak beyin ameliyatına giren Öztürk’ün operasyon sonrası da ağrıları dinmedi. Öztürk'ün yaşadığı acı dolu günler, kafasının yanı sıra kalbini ve tansiyonunu da etkiledi. Dişlerindeki sıkıntıdan dolayı Öztürk'ün, kalp kapakçığı açıldı, hipertansiyon hastası oldu. 
SAĞLIK BAKANLIĞI EL ATTI 
Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne başvuru yapan Sunay Öztürk'ün burada yapılan operasyonla çeneye giden sinirleri kesildi.  Ağrılarından bir türlü kurtulamayan Öztürk en son Sağlık Bakanlığı tarafından Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Burada bir dizi tetkik yapılan Öztürk'e ilaç tedavisi uygulanmaya başlandı. Öztürk, 12 yaşındaki kızıyla birlikte nöroloji servisinde iyileşeceği günü bekliyor.
'TANI KOYAMADILAR'
Verilen ilaçların ağır yan etkileri olduğunu, sürekli istifra ettiğini belirten  Öztürk, doktorun kendisiyle yakından ilgilendiğini ancak bir türlü tanı koyamadıklarını iddia etti. 1 ya da 2 yıl hastanede kalabileceğini kaydeden Öztürk, "Tanının ne olduğunu soruyorum ancak cevap alamıyorum. Çünkü doktorlar da bilmiyor. Ağrı acı içerisinde geçiyor günlerim" dedi. Doktorların gün içinde 2-3 defa kendisini muayene ettiğini de anlatan Öztürk, hekimlerin kendisine sürekli 'Zamana ihtiyacın var' dediğini söyledi. Aynı serviste tedavi gören diğer hastaların iyileşip gittiklerini ama kendisinin bir türlü iyileşemediğini kaydeden Sunay Öztürk, "İnsanlar iyileşip gidiyor. Çocuğumla hastane köşelerindeyiz. Psikolojik olarak iyi değiliz. Hastaneden çıkıp gitmeyi düşündüm. Doktorlar 2 sene deyince beynim yerinden çıktı" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 22:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER