banner84

39 Şüpheli örgüte maddi destekten yakalandı

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik operasyonlar sürüyor. Örgüt adına toplanan paraların aklanması ile ilgili 39 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Şüphelilerin FETÖ ile iltisaklı hesaplarda bloke edilen paraları başka hesaplara aktardığı tespit edildi.

39  Şüpheli örgüte maddi destekten yakalandı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün bütünüyle deşifre edilip faaliyetlerinin sonlandırılması, örgüt mensuplarının yakalanarak haklarındaki gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi adına Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafında yapılan operasyondan 39 şüpheli gözaltına alındı.

MASAK tarafından hazırlanan rapora göre;FETÖ/PDY silahlı terör örgütü adına toplanan paraların Bank Asya nezdinde hesabı bulunan güvenilir şahısların hesabına yatırıldığı,  yatırılan hesaba bloke koyma işlemi uygulandığı,  bir süre sonra blokelerinin kaldırılarak hesapta bulunan paraların şahıslar tarafından nakit olarak çekildiği ya da farklı hesaplara havale edildiği, 2010-2015 yılları arasında yapılan bloke işlemlerinin toplam miktarının 3 milyon 487 bin lira, 546 bin 351 ABD doları ve 210 bin Euro olduğu tespit edildi.

İşlem yapılan 17 hesap sahibi22 Bank Asya çalışanı olmak üzere toplam 39 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107