banner84

Adeta kazaya davetiye çıkarıyor

Alanya Posta TV, Alanya trafiği ve yollarını mercek altına almaya devam ediyor. Vatandaşların şikayetleri üzerine harekete geçen ekibimiz bu kez de ASAT önündeki yol çıkış tıkanıklığını gündeme taşıdı.

Adeta kazaya davetiye çıkarıyor

-Engin ANAK

D400 karayolu üzerinde geçen yıl hizmete giren viyadük Alanya trafiğini rahatlattı fakat viyadüğün giriş ve çıkışlarında yapılan bilinçsiz parklar trafiği tehlikeye sokuyor. Çevreyolunun viyadük girişinde bulunan ASAT önünde vatandaşlar su idaresindeki işleri için ASAT önüne park ediyor. Viyadüğün altından ana hatta bağlanan yolun kenarında bulunan ASAT binası önünde park eden araçlar çoğaldıkça yol hattı daralıyor. Böylece tali yoldan ana hatta çıkış yapan araçlar park halindeki araçlara çarpmamak için yolun ana hat kısmındaki orta şeride geçiyor.

SÜRÜCÜLER ÇÖZÜM İSTİYOR

Tali hattın yokuş olmasından dolayı çıkan aracı göremeyen ana yoldaki sürücüler ise diğerine çarpmamak için uğraş veriyor. Tam bir karmaşanın olduğu yolda sürücüler, yetkililerin yol çıkışına denk gelen ASAT önü ve yolun karşı yönünde bulunan şeritte bulunan adliye ile noter hattındaki park sorununun biran önce çözülmesini istiyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107