banner129

Alanya 17 canı kazada kaybetti

Araç sayısının yanında bilinçsiz ve dikkatsiz sürücülerin çoğalması ile trafik kazaları günden güne artış gösterdi. Alanya'da 6 ay içerisinde yaşanan yüzlerce trafik kazasından 17’si ölümlü sonuçlandı

Alanya 17 canı kazada kaybetti

-Ayşe Yağmur MERCİMEK
Alanya'da gün geçmiyor ki bir trafik kazası haberi gelmesin. Nüfus artışı, araç sayısındaki çoğalma, yaz sıcağı nedeniyle motosiklete yönelme gibi birçok faktörle birlikte sürücülerin sabırsızlığı ve dikkatsizliği de kazalarda kaçınılmaz son oluyor. İlçede trafikle ilgili alınan tüm önlemlere rağmen, dikkatsiz sürücüler kendi canları ve başka kişilerin hayatlarını hiçe saymaya devam ediyor.
YAYAYA ÖNCELİK YOK
1 Ocak'tan 18 Temmuz'a kadar ilçede yüzlerce kaza yaşandı, bunların 17’si ölümle sonuçlandı. Kazaların sebeplerinde direksiyon hakimiyetini kaybetme, hız limitini aşma, dikkatsizlik ve kontrolsüz yol çıkışları oldu. Bu kazalardan çoğunluğu yolun karşısına geçmek isteyen yayaya öncelik tanımayan sürücüler nedeniyle yaşandı. Motosiklet ve otomobillerin çarpışması da genellikle yaşanan kazalardan oldu.  
BU KAZALAR HERKESİN CANINI YAKTI
Hem ülke gündemine yansıyan, hem de Alanya'yı yasa boğan kazalardan biri Alanyaspor’un Kayseri deplasmanı dönüşü trafik kazasında hayatını kaybeden futbolcusu Josef Sural oldu. AK Parti Siyaset Akademisi Türkiye 3’üncüsü olan Mimar Hasan Murat Diler'in motosikleti ile kamyonetle çarpışması sonucu yaşamını yitirdi. Metro Kavşağı'nda drift yaptığı öne sürülen otomobil ile motosiklet arasında meydana gelen kazada üniversiteli bir genç yaşamını yitirdi. Kontrolsüz şekilde çıkan tur midibüsü ile turistleri taşıyan ticari taksinin çarpışmasıyla Polonya uyruklu 1 turist hayatını kaybetmesi de ilçede büyük yankı bulmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107