banner84

Alanya'da 4 safari aracı trafiğe men edildi

Alanya'da geçtiğimiz günlerde yaşanan ve 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan safari kazasının ardından denetimler sıklaştırıldı. İçinde yaklaşık 40 yolcu bulunan 4 safari aracı B2 belgeleri olmadığı için trafikten men edilirken turistler otobüslerle otellerine gönderildi.

Alanya'da 4 safari aracı trafiğe men edildi

Geçtiğimiz hafta Alanya'da kontrolden çıkıp devrilen safari aracında 1 kişinin ölümü ve 9 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kazanın ardından safari araçları denetlendi. Dün yapılan denetimlerde içinde yaklaşık 40 turist bulunan 4 safari aracı durduruldu. Araçların B2 belgesi olmadığı için 60 gün süreyle trafikten men edildi.

TURİSTLER OTELLERİNE GÖNDERİLDİ
Araçlar çekicilere yüklenerek emniyet otoparkına çekilirken turistler ise saatlerce yol kenarında kendilerini alacak olan otobüsleri beklediler.
Turistler otobüse bindirilerek otellerine götürülürken, safari turu yapan işletmeciler duruma tepki gösterdi. B2 belgesinin şehirler arası otobüsler için zorunlu olduğunu safari yapan araçlar için zorunluluk olmadığını ileri süren işletmeciler uygulamanın turistleri mağdur ettiğini savundu. Trafik polisleri ise işletmecilerle görüşerek şikayetlerini ilgili makamlara yapmalarını tavsiye ettiler. -İHA
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169