banner84

Alanya'da 6 ayda 8 cinayet, 8 teşebbüs

Alanya'da 1 Ocak-17 Temmuz tarihleri arasında 8 cinayet işlendi. Cinayetler genellikle çıkan tartışmaların kavgaya dönüşmesi sonucu gerçekleşti. Olaylarda silah ve bıçak gibi farklı suç aletleri kullanıldı. 

Alanya'da 6 ayda 8 cinayet, 8 teşebbüs

-Ayşe Yağmur MERCİMEK
Yazın gelmesiyle birlikte ilçede nüfus da arttı. Yoğunlaşan nüfusa karşı özellikle asayiş olayları, örgütlü suçlar ve uyuşturucu ile mücadele konusunda önemli başarılar elde edildi. Önlemler ilçeyi huzur kenti yapsa da, bazı durumların önüne geçilemedi. Kişiler, birbirleri arasındaki problemlerini suç aletleri ile halletme yöntemini seçince, cinayetler arttı. 
ÇOĞU SOKAK ORTASINDA YAŞANDI 
Alanya Postası Gazetesi’nin araştırmasına göre ilçede yaşanan silahla yaralama  ve cinayetler yaz döneminde arttı. Sokak ortasında yaşanan olaylar 'Alanya Teksas'a döndü dedirtti. 1 Ocak’tan 17 Temmuz'a kadar 8 cinayet işlendi. Cinayetlerde suç aletleri arasında pompalı tüfek, tabanca ve bıçak yer aldı. Olaylar genellikle çıkan tartışmaların kavgaya dönüşmesi sonucunun gerçekleşti. Cinayetlerden 3'ü bıçakla, 2'si pompalı tüfekle, 2'si silahla, 1'i ise hiçbir alet kullanılmadan fiziki darbe ile gerçekleşti. Cinayet detaylarında insanların birbirlerine olan tahammülsüzlüğü gözler önüne serildi. Cinayetlerin ilki  Kestel Mahallesi'ndeydi. Gökhan B. alkol aldığı arkadaşını bıçakla yaralayıp ölümüne sebep oldu. Dinek Mahallesi'nde Nevzat E. evinde 6 yerinden bıçaklanarak canice öldürüldü. Bir başka olay yine Dinek Mahallesi'nde yaşandı. Bacanak cinayeti ve dolmuşçu kardeşlerin hat kavgası cinayeti de yıla damgasını vurdu. Ukraynalı bir turist ise otel odasında babasını başını duvara vurarak öldürdü. Konaklı’da sokak ortasında Kırgız genç ve son olarak barlar sokağında işlenen cinayet Alanya'nın gündemine oturdu.
8 OLAY CİNAYET PROVASI GİBİ 
İlçede yaşanan 8 başka olay ise adeta cinayet provası gibiydi. Bu olaylardan 4'ü silahla, 1'i kesici ve çivili sopayla, 1'i pompalı tüfekle, 2'si ise bıçakla gerçekleşti. Olayların nedenlerinde ekonomik anlaşmazlıklar dikkat çekti.  
İlçenin farklı bölgelerinde 10 şüpheli ölüm meydana geldi. Nedeni açıklanmayan ölümlerin çoğu otel odasında yaşandı. Alanya'da yerleşik yaşayan yabancılarında bulunduğu ölümlerin 1'i muz bahçesi, 3'ü evde, 1'i sokakta, 4'ü otel odasında, 1'i de dere kenarında gerçekleşti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107