banner84

Alanya'da acılı annenin 12 yıllık evlat özlemi

Alanya'da annesi ile birlikte misafirliğe giden zihinsel engelli Dilek Başbağ'dan 12 yıldır haber alınamıyor. Acılı anne Durdane Başbağ, kızının kayboluşunun yıl dönümünde bir kez daha yetkililerden yardım isteyerek, “Kızıma bir kavuşsam Alanya benim olur” dedi

23 Mayıs 2010’da Durdane Başbağ zihinsel engelli kızı Dilek Başbağ ile birlikte piknik için Kızılcaşehir Mahallesi’nde tanıdıkları N. A’nın yanına gitti. Bir süre sonra aniden ortadan kaybolan Dilek Başbağ’a o günden beri ulaşılamadı. Olayın hala çözülmediğini feryat figan içerisinde aktaran anne Durdane Başbağ  Alanya Posta Medya’ya konuştu.
Kızının kayboluş hikâyesini gözyaşları içerisinde anlatan anne Başbağ, “  Kızım 13 Mayıs 2010 yılında kayboldu. Benim oğlumun Malatyalı arkadaşı vardı. Oğlumun o arkadaşı hiç güvenilir olmayan, uyuşturucu kullanan bir kişiymiş, ben de bilmiyordum. Bir gün bizi pikniğe çağırdı. Biz de oraya mangal yapmaya gittik. Mangal yaparken karısının kulağına bir şeyler fısıldıyordu. Bir müddet sonra karısı ‘Haydi bahçeye gidelim’ dedi. Biz de eşiyle gidip erik topladık. Benim kızım da oğlumun arkadaşının yanındaydı. Biz de onların yanına döndük. Baktık benim kızım orada yoktu. “Kızım nerede, onu neden bıraktın?” diye sordum. “ Kızına bir şey olmaz gel yaprak toplayalım” diye cevap verdi bana. Ben de önce kızımı bulmamız gerektiğini söyledim. Her yere bağırdım. Kızıma seslendim. Hiçbir cevap alamadım” dedi.
NE ÖLÜSÜ VAR NE DİRİSİ
Kızının yanında oturan N. A.’ dan şüphelendiği  için polise şikayet ettiğini söyleyen anne Başbağ,”  Yalan yanlış ifade verdiler. Biz de ne yaptığımızı bilemedik. Kızımın o gün yanında kimliğin de yoktu. Jandarma daha sonra arama köpekleriyle beraber aradı. Oradan kaçırılmış dediler. Ben Alanya dışında da kızımı aradım. Birileri beni Aydın’dan  “ Kızını bulduk, kızın kötü adamların yanında gelin.” diye aradılar. Bizden para da istediler. Biz de iki bin lira verdik. Parayı alır almaz kayboldular. Bizi kandırdılar” diye konuştu.
‘HER GÜN RÜYAMDA SAĞ OLARAK GÖRÜYORUM’
Yakın zamanda eşini de kaybettiğini söyleyen anne Başbağ, “ Kocam öldü, ben de hastayım. Burada tek başıma yaşıyorum. 4 tane erkek çocuğum var. Onlarla yaşamıyorum. Bir tanecik kızım vardı. O da kayboldu. Ben hala kızımı arıyorum.  Umudum tükeniyor. Ona bir  kavuşsam Alanya benim olur. Düğünüm, bayramım olur. Anne yüreği. Her gün rüyamda sağ olarak görüyorum. Hiç ölü olarak görmüyorum.  Buradan herkese sesleniyorum. Lütfen kızımı bulmam için yardımcı olun. Kızımın kimseye bir zararı yoktu. Ona bir şey yapanlar Allah’ından bulsunlar . Görenler nerede olduğunu söylesin. Ya ölü ya da diri olarak yeter ki bileyim” diyerek gözyaşlarına boğuldu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2022, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169