banner84

Alanya'da Alman turiste cinsel saldırıda bulunan garson hapsi boyladı

Alanya'da 2018 yılında bir Alman turiste cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan sanığa 20 yıl 6 ay hapis cezası verildi

Alanya'da Alman turiste cinsel saldırıda bulunan garson hapsi boyladı

Alanya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde Cuma günü görülen karar duruşmasında tutuklu olarak yargılanan sanık ve avukatı duruşmada hazır bulundu. Cinsel saldırı iddiasıyla şikayetçi olan Alman turist ise mahkemeye katılmadı. Sanık avukatları duruşmada "Müştekinin beyanları çelişkilidir müvekkil atılı suçu işlememiştir bu nedenle  beraatını ve tahliyesini talep ederiz" dedi.

TOPLAM 20 YIL HAPİS

Alanya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Sanık Mehmet K., üzerine atılı cinsel saldırı suçu yönünden, 16 yıl ve Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma Suçundan 4 yıl 6 ay, toplamda 20 yıl 6 ay Hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi. Sanık Mehmet K. tutuklu bulunduğu Alanya L Tipi Kapalı cezaevine gönderildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

2018 Tarihinde Almanya'dan tatil için Alanya'ya gelen Alman Uyruklu Petra L., 31 Ağustos 2018 tarihinde arkadaşlarıyla birlikte restoranda alkol aldıktan sonra 00:30 sıralaraında tek başına restorandan çıkarak otele doğru yolda yürürken şüpheli Mehmet K.,motosiklet ile yanına yaklaşarak kendisini kaldığı otele götürübileceğini söylediği, şüphelinin teklifini kabul ederek motosikletine bindiği şüpheli yol üstündeki marketten bira aldığını' Biraz Alanya manzarası izleyelim' diyerek kendisini evine götürdüğünü, evde bira içtikten sonra şüpheliden kendisini otele bırakmasını istediğini, şüpheli kendisini Kale istikametine doğru götürdüğünü. kale bölgesinde ıssız bir yere geldiklerini şüpheli motosikletten atarak elbisesinden tutarak kendisini yere sürüklediğini bu esnada elbisesinin yırtıldığını yardım etmek için bağırdığını söyleyen Petra şüphelinin yumruk vurmasıyla Cinsel saldırda bulunduğunu şüphelinin ingilizce 'direnme yoksa bir daha güneşi göremezsin' dediğini şüpheli kendisini bırakınca bağırarak kaçmaya çalışırken otomobilde 3 kişi olan ve tatil amacla Alanya'ya gelen gençler tarafından mağdur Alman Turist Petra'yı polis merkezine götürüldü. Polis ekipleri Alman uyruklu kadın turisti cinsel tacizde bulunduktan sonra darp eden Garson Mehmet K.  çalıştığı restoranda yakalanarak gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklanarak Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 22:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107