banner84

Alanya'da esnafın çit talebi

Çevreyolunda yaşanan ve ölümle sonuçlanan son kazanın ardından, yolda ki tedbirlerin eksikliği dikkat çekti. Kazanın yaşandığı alanda otobüs durağı olmasına rağmen yaya geçidi yok, ancak kavşağa kadar olan yaklaşık 200 metrelik kısımda geçişe engel olacak refüjde çit bulunmuyor.

Alanya'da esnafın çit talebi

-Özgür YILMAZ
Orta refüjlerden yaya ve sokak hayvanlarının geçişlerini engellemek için kullanılan panel çit bulunmaması kazaları tetikliyor. Çevreyolunda yaşanan son kazada ise yayaya, çitin sona erdiği yerden yolu karşısına geçmeye çalışırken, yarış motoru çarptı. Kazanın yaşandığı Sugözü ve Kadıpışa Mahallerini ayıran yolda, hem yayalar hem de motosiklet kullanıcıları çit eksikliği nedeniyle refüjden geçiyor.
GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI
Kazanın görgü tanıklarından Yılmaz Kayıhan, "Motosiklet çok hızlı geliyor, Atatürk Caddesinde hız sınırı 50 olmasına rağmen burada hız daha fazla, alt geçit olmasına rağmen korkuyorlar geçmekten, buraya belki EDS yapılabilir veya butonlu trafik ışığı yapılabilir” dedi. 
'KAZAN CİNAYET GİBİ'
Mahalle sakinlerinde Ramazan Akdoğan, "Yetkililerden yeterince duyarlı davranış göremedik. Her yere şikayet ettik. Dün yaşanan kaza cinayet gibi. Biz tel örgü istedik ancak ödenek olmadığı söyleniyor.” diye serzenişte bulundu.
'TABELA ANLAMSIZ'
Yolda çit eksikliğinin kazalarda ki temel sorun olduğunu söyleyen çevre sakinleri aynı zamanda, yaya geçidi olmadığı halde otobüs durak tabelası konulmasının da anlamsız olduğunu ifade ettiler.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107