banner165

Alanya'da intihar etmeden önce bunları söyledi

Alanya’da uzaklaştırma aldığı öğrenilen koca, evi ateşe verip 4. kattan atlayarak canına kıyan adamın ölmeden önce gazeteci Servet Sipahioğlu'na verdiği röportajda son sözleri ortaya çıktı

Olay Hacımehmetli Mahallesi’nde bir apartmanda meydana geldi.  38 yaşındaki eşi Hanife E.’nin şikayeti üzerine ‘uzaklaştırma' cezası aldığı öğrenilen 54 yaşındaki elektrik teknisyeni Ali Ercan E. akşam saatlerinde eşinin yaşadığı eve geldi. 4. kattaki evi ateşe veren Ali Ercan E, daha sonra 4. kattaki balkonundan aşağıya atlayarak intihar etti.  Ali Ercan E. Olay yerinde can verirken yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.  Ali Ercan E.’nin cansız bedeni savcı ve polis incelemesinin ardından Alanya Belediye Morgu’na götürüldü.  Hayatını kaybeden Ali Ercan E.’nin 30 Haziran tarihinde sosyal medyadan şu cümleleri yazdığı görüldü.

İNTİHAR EDEN ŞAHIS ŞUNLARI SÖYLEDİ

Ben Alanya’da 2003’den beri elektrikçi olarak çalışarak 3 tane yetim çocuğu büyütmeye çalışıp, şu anda konumlarını belli bir yere getirip düzenli bir yaşam süren Ankaralı Ali Ercan Erdoğan. Hukuki olarak ve eski eşim olan şahıstan görmüş olduğum haksızlıkları, mahkemelerde ve yargıda haklarımı aradığım halde kanuni yollar benim tarafıma uğramadığı için, kanıtlar ve deliller ibraz edilmediği için tarafsız bir yargı uygulanıp benim yaşam hakkım elimden alınıyor. Ve hukuki haklarım elimden alınıyor. Bunlarla ben onurlu bir savaş vermek isteyip yalnız kaldığım için, en sonunda vermiş olduğum karar hayatıma son vermek. Ölmeden önce istediğim tek bir şey vardı. Onurlu bir yaşam sürmüşsem onurlu bir şekilde gitmek istiyorum. Fakat bu hakkı bana tanımıyorlar. Kendimi temize çıkartamıyorum. Kanuni yoldan ben suçlu gösterildim. Gerekçesiz ve somutsuz olarak. Ben suçlu duruma düşürüldüm. Esnaf olaraktan ben bu şekilde onursuz yaşayamam. Basın karşısında ben bütün belgelerimle intihar edeceğim ve bunu da suç duyurusu olarak beyan ediyorum. Eşim çocuklarımı benden uzaklaştırıp ayrı bir dünya kurabilmek için bütün kötülükleri yaparak polis zoruyla beni evden attı. Şiddet, zorbalık, hiçbir şey olmaksızın. Eşim alkol alıyor. Fotoğrafladım da polislere de gösterdim. Hiçbir şekilde kadın ifadesi esastır diye kayda almadılar. 22 yıllık evlilik hayatım boyunca ben hiçbir şekilde eşime ve çocuklarıma şiddet uygulamadım. Eşim Başka birine aşık olup kızını da yanına çekip ayrı bir dünya kurmak için beni hayatlarından atmak için ellerinden geleni yaptılar.”

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2022, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169