banner84

Alanya'da kasksız motorculara uyarı yapıldı

'Emniyet Antalya'da Büyük Operasyona Hazırlanıyor' afişleri ile dikkat çekilen ‘kask’ denetimleri sürüyor. Antalya Valiliği tarafından başlatılan 'Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var' projesi çerçevesinde bin 670 motosiklet kullanıcısına gerekli hatırlatmalar yapıldı. 

Alanya'da kasksız motorculara uyarı yapıldı

-Özgür YILMAZ
Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nın desteği ile hazırlanarak şehrin muhtelif noktalarına asılan birbirinden ilginç afişlerle duyurusu yapılan kask denetimleri dün başladı, bugün de sürdü. Polis ve jandarma sorumluluk alanlarında Pazar gününden buyana bin 670 motosiklet kullanıcısına uyarıda bulundu. 
DÖRT KOLDAN DENETİM
Alanya Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği tarafından şehrin ana arterlerinde yapılan denetimlerde, kask takmayan 513 motosiklet kullanıcısı ile beraberindeki yolcuya bilgilendirici broşür verildi.  İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri ise polis sorumluk alanı dışındaki denetimler 757 motosiklet sürücüsü ve beraberindeki yolculara kask ve gözlük uyarısı yaptı. Bölge Trafik İstasyon Amirliği ise D-400 Karayolunda yaptığı denetimlerde 400 motosiklet sürücüsünü uyardı, tekrarında trafik cezası yazılacağını söyledi. Denetimlerde, sürücü ve yolculara kaskın olası trafik kazalarında insan sağlığına sağladığı katkı anlatıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107