banner129

Alanya'da ölüme meydan okudular

Alanya’da hiçbir güvenlik önlemi olmadan 6 katlı binanın çatı katında çalışan inşaat işçileri yürekleri ağza getirdi. Metrelerce yüksekte canlarını hiçe sayarak çalışan işçiler, zaman zaman çatının ucuna kadar gelerek çalışmalarını sürdürdü.

Alanya'da ölüme meydan okudular

-Özgür YILMAZ
Türkiye'nin dört bir yanında inşaat işçilerinin güvenlik önlemi almadıkları için yaşadıkları kazalar haberlere yansırken, önlem alınmadan çalışma yapılan bir inşaat alanı da Alanya'da görüldü. Alanya Postası Gazetesi'nin objektifine yansıyan görüntüler, vatandaşların da yüreğini ağzına getirdi. Saatlerce çatı kenarından hiçbir iş güvenliği tedbir almadan sürdürülen çalışmalar dikkat çekti.
CAMBAZ İŞÇİLER
İşçiler adeta cambazın ip üstünde oynadığı gibi, çatının en ucunda güvenlik halatı olmadan çalışma yapması ise ülkemizde her yıl yaşanan ve büyük çoğunluğu ölümle sonuçlanan iş kazalarını akıllara getirdi. 
İŞ KAZASINDAN 3 BİN İNSAN HAYATINI KAYBEDİYOR
İş güvenliği ve iş sağlığı yasası Türkiye’de 2012 yılında uygulanmaya başlamasına ve verilen cezalara rağmen tedbirsizlik devam ediyor. Türkiye’de yılda iş kazalarından 3 bin insan yaşamını yitiriyor. 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107