banner165

Alanya'da Suriye uyruklu cani kadın keserle kedilere saldırdı

Sokak hayvanlarına yapılan işkencelerin ardı arkası kesilmiyor. Alanya’nın Fığla Mahallesi’nde yaşayan Suriye uyruklu kadın, apartman sakinlerinden 2 kız kardeşin beslediği kediye önce keserle saldırdı, yetmedi kediyi besleyen Nur Toprak’a da saldırdı.

Alanya’da yaşanan tatsız olay Fığla Mahallesi’nde bulunan Hacıgökmen Apartmanı’nda meydana geldi. Yaşanan olayda Suriye uyruklu kadın, apartmanın otoparkında yemek yiyen kediye keserle saldırdı. Kedi can havliyle kaçmaya çalışırken, kediyi besleyen Toprak kardeşlerden Nur Toprak olayı hemen videoya çekmek istedi. Kameraya yakalanan cani komşu hızını alamadı bir de videoyu çeken küçük kardeşe saldırdı. Bağrışmaları duyan Toprak kardeşlerden Yaser Toprak kardeşine yapılan küfürlere ve şiddete dayanamayıp olaya müdahale etti. Olay kadının evine girmesiyle son buldu.

'ADALET YERİNİ BULSUN'

Suriyeli kadını şikayet eden kardeşler hem hayvan haklarının korunması için hem de kendilerine saldırıda bulunan bu kadına gerekli cezanın verilmesi gerektiğini söyledi. Mahkeme tarihini beklediklerini ifade eden Yaser Toprak, “Bir an evvel bu şahsın gereken cezayı alması, cezayı almadığı taktirde de daha farklı sonuçlara neden olabilecek durumlarla karşılaşılabileceğini. Bir an önce hayvanlara şiddete hapis cezası gelmesi gerektiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2022, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169