banner129

Alanya'da sürücülere sürpriz denetim

Alanya'da polis ekiplerince trafikte sigara yasağına ilişkin "dumansız araçlar" uygulaması gerçekleştirildi. Uygulama kapsamında aracında sigara içen bazı sürücülere 153 TL para cezası kesildi.

Alanya'da sürücülere sürpriz denetim

Özgür YILMAZ

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, şehir merkezinde özel araçlara yönelik sigara uygulaması yaptı. Araçta sigara içen bazı sürücülere 153 TL idari para cezası kesildi. 
UYGULAMALAR BAŞLADI
Yeni uygulama kapsamında Trafik Büro Amirliği ekipleri şehir merkezinde özel araçta sigara uygulamasına başladı. Merkezde uygulama yapan polis ekipleri hususi araçlarda sigara içilip içilmediği ile ilgili kontroller yaptı. Bazı sürücülere idari para cezası kesildi.
153 TL PARA CEZASI KESİLDİ
Polis ekiplerinin uygulamaları esnasında özel araçta sigara içen bazı sürücülere 153 TL para cezası kesildi. İdari para cezasına çarptırılan bazı sürücüler ise hem tepki gösterdi, hem de uygulama sebebiyle şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bazı sürücüler ise uygulamanın son derece yerinde olduğunu söyledi.
ERDOĞAN SİNYALİ VERMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullanmıştı: "Araçta sigara içme konusu. Yazılı kayda girmek suretiyle şoför de içemeyecek arkada oturanlar da sigara içemeyecek. Kapalı yerlerde, balkonlarda sıkı bir uygulamaya gideceğiz. Şimdi bunun üzerindeyiz. Bu işin üzerine çok daha sıkı bir şekilde gideceğiz. Para cezası vesaire ne gerekiyorsa bunların hepsi olacak."

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 19:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut Gözübüyük
Mesut Gözübüyük - 2 yıl Önce

Bu denetlemekeri statyumda da uygulasakar keşke

Neşat GÜNEŞ
Neşat GÜNEŞ - 2 yıl Önce

Gerçekten insanlarinmizin kendinilerini düşünmez ken devletimiz düşünmüş olması çok güzel birşey benim aracıma binen arkadaşım benim sigara içmedigimi biliyorlar ama bana sormadan sigaralarını yaka biliyorlar demekki artık benim de bir söz hakkım olacak saygılar

SIRADAKİ HABER

banner107