banner84

Alanya'da yanlış tedavi skandalı! Diş hekiminin hayatı karardı!

Alanya’da yaşanan sağlık skandalı diş hekiminin hayatını kararttı. Yanlış tedavi ile kolunu kaybeden Gamze Uğurlu Urhan hem beyin kanaması geçirdi.

Alanya'da yanlış tedavi skandalı! Diş hekiminin hayatı karardı!

Alanya'da Oba Mahallesi Metro Kavşağı'nda geçirdiği trafik kazasının ardından kolu kırıldığı için hastaneye kaldırılan 48 yaşındaki diş hekimi Gamze Uğurlu Urhan, gittiği hastanede yanlış teşhis ve ameliyatlarla önce kolunu kaybetti ardından beyin kanaması geçirdi. Konuyla ilgili Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı bildirildi.

12 Eylül günü geçirdiği trafik kazasında başka bir aracın çarpması sonucu sağ kolu kırılan diş doktoru Gamze Uğurlu Urhan, kaldırıldığı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kol kırılması teşhisiyle omzu alçıya alınan doktor Urhan, 15 gün sonra kontrole gelmesi söylenerek evine gönderildi. Ancak taburcu olduktan iki gün sonra Gamze Uğurlu Urhan, bir terslik olduğunu düşünerek eşi ile beraber röntgenini alarak başka doktora gitti. Görüş aldığı doktorlar omzunda parçalı kırık bulunduğunu ve bu süreçte ameliyat olması gerektiğini söyledi. Zaman geçirmemeleri gerektiği belirtilen Urhan çifti, kendilerine ilk müdahalenin yapıldığı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne tekrar başvurdu. Yeniden röntgeni çekilen Urhan, derhal ameliyata alındı.

SAĞ KOLU KESİLDİ, BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alınan Gamze Uğurlu Urhan, atardamarında hasar oluşması sonucunda durumu daha kötü bir hal alan operasyon 5 saat süren müdahaleye rağmen doktorların hasarlı damarı düzeltememesi ardından Alanya Başkent Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Başkent Hastanesi'nde doktorlar tarafından anjio yapılan Urhan'ın akış olmadığı saptanan kol bölgesine acil olarak damar nakli için müdahale edildi. 7 saat süren ameliyat başarısız geçti. Tekrar ameliyata alınan Gamze Urhan, kolunda oluşan kas yırtılmaları ve aşırı ödem yüzünden başarısız geçen bir tedavi süreci yaşadı. Eşinin Antalya'ya sevk edilmesi talebinin reddedildiğini söyleyen Halis Urhan, sevk işleminin de 4-5 saat gecikmeli yapıldığını, ilk olarak Akdeniz Üniversitesi hastanesine sevk edilmiş olsaydı kolundaki dolaşım sorununun olmayacağını iddia etti. Sonrasında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen Gamze Uğurlu Urhan,  kolunun enfeksiyon kaptığını ve atar damarın tekrar tıkandığını öğrendi. Talihsiz kadının kangren olan sağ kolu kesildi. Bu olayların ardından beyin kanaması geçiren diş doktoru Gamze Uğurlu Urhan, yoğun bakıma alındı. Gamze Uğurlu Urhan'ın enfeksiyon kaptığı ortaya çıktı.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Eşi Halis Urhan, sorumlular hakkında en kısa sürede yasal işlem başlatılması için suç duyurusunda bulunacağını belirtti. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren Urhan'ın sağlık durumuyla ilgili iddiaları araştıran Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Alanya'da geçirdiği trafik kazasının ardından hatalı müdahale sonrası komaya girdiği iddia edilen 48 yaşındaki diş hekimi Gamze Uğurlu Urhan'ın durumuyla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi. Hülür, Gamze Uğurlu Urhan'ın tedavi süreciyle ilgili Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Alanya Başkent Hastanesi ve Akdeniz Üniversitesi Hastanesindeki dosyaları incelemeye aldıklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 16:01
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107