banner165

Alanya'daki cinayet 5 yıl sonra gündeme geldi

5 yıl önce Alanya'da öldürülen Recep Ünal'ın olayı Müge Anlı'ya taşındı. Ünal'ın eşi cinayetin aydınlatılmasını istedi.

Alanya'daki cinayet 5 yıl sonra gündeme geldi

Alanya’da 15 Eylül 2017’de bir mühendislik firmasında çalışan Recep Ünal (29) evine 100 metre ötede silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Kargıcak Mahallesi’nde muz bahçesinde başından tabancayla vurularak öldürülen Ünal'ın cinayet zanlısı Ercan K. (31) 4 gün sonra jandarma tarafından yakalandı. Ercan K.    tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayın üzerinden 5 yıl geçerken Recep Ünal’ın eşi Zeliha Ünal Müge Anlı’nın programına katıldı. Programa cinayetin ardından şüphelenilen isimler arasında olan ve aynı zamanda Ünal’ın sevgilisi olduğu ileri sürülen Canan Yükselir de katıldı.  
'KİMSEYİ ÖLDÜRMEDİM'
 Zeliha Ünal cinayetin aydınlatılmasını isterken programda konuşan Yükselir, “Senin kocan (Recep Ünal) benim peşimi bırakmadı. Recep benim sevgilim değil, bana saplantılı. İkisini de istemiyorum. Günah keçisi ben değilim. İkisinin de ölmesini istemedim. Kimseyi birbirine düşürüp öldürmedim. Benim suçum ne? Öldürüldüğü gün Recep ile beraberdim. Öldürüleceğinden haberdar değildim” dedi.  
'YASAKLI MADDE YETİŞTİRİYOR'
Yükselir ise, Ünal’ın yasaklı madde ekimi yaptığını da ileri sürdü. Yükselir, “Recep’e 12 tane yasaklı madde ağaç getirmişler. Sapadere’de 15 hektar alan yandı. Yasaklı madde yetişiyor. Harman zamanı bunları topluyorlar. Sonra da ormanı yakıyorlar. Ünal, 12 tane fidanı sordular dedi. Evinin önüne 3-4 kişi gelmiş. Bunun kavgasını etmişler” diye konuştu.  

 
'EŞİMİN UZAKLAŞTIRMA ÇABASI VARDI'
Ünal’ın eşi Zeliha Ünal da, “Canan Yükselir diye birisini bilmiyordum ancak şüpheleniyordum. Yükselir’i hiç görmedim. Bir kere Recep beni Yükselir’in yaşadığı bölgeye götürdü. Benim Yükselir’den haberim yoktu. Araçla dönerken Recep aşağıya baktı. Yükselir yol kenarında yürüyordu. Birbirlerine karşı bir şey olduğunu hissettim. Yükselir’i görünce niye davranışının değiştiğini sordum. Bana her şeyden bir şey çıkarıyorsun. Buraya ben seni gezmeye getirdim dedim. Eşimin o aralar beni sürekli uzaklaştırma çabası vardı. Bana yaylaya git, annemde kal diyordu” ifadelerini kullandı.  
'TAKINTILIYDI'
 Eşinin başına bir şey geleceğini bildiğini dile getiren Zeliha Ünal da, “Son bir hafta morali çok bozuktu. Bir şey varsa bana anlat dediğimde anlatacağım ama sen de bana çok kızacaksın diyerek vazgeçti. Ben yeter artık dayanamıyorum boşan dediğimde bir hafta beni idare etti.  Bir yerden para gelecek. Artık her şeyi bırakacağım, pişmanım dedi. Başına ne gelecekti biliyordu. Yükselir de bunu biliyordu” dedi. Yükselir de, “Recep ölmeden bir süre önce 30-40 kilo yasaklı maddem var diyor. Bana kaçalım dedi. Çocukları nasıl bırakayım dedim. O takıntılıydı. Ben değildim. Önce Sapadere’de 15 hektar orman yandı. Kendileri de söndürmeye çalıştılar. TEDAŞ’ı suçlamışlar. Hacı isimli bir şahıs, 2 kardeş, Recep’in dayısı ve Tuğrul isimli bir koruma da işin içinde” diye konuştu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169