banner129

Alanya Mahkemeleri istismara direniyor

Alanya 1. ve 2. Ağır Ceza Mahkemeleri, istismar ve cinsel taciz davalarında aldıkları kararın arkasında durma yönünde kararlar alıyor. 

Alanya Mahkemeleri istismara direniyor

-Haber Merkezi
Son olarak Ayşenur Güven davasında Yargıtay 14. Daire’nin bozma kararına rağmen yerel mahkeme direnme karara aldı. Benzer örnekler üst üste yaşandı ve Alanya 1. ve 2. Ağrı Ceza Mahkemeleri ceza verdikleri, üst mahkeme tarafından bozulan 2 farklı taciz ve istismar davası hakkında da direnme kararı aldı. Yargıtay 14. Daire’nin sanık lehine verdiği bir başka dava da direnme kararı Antalya İstinaf Mahkemesi’nden gelmişti. 
YEREL MAHKEMEYE YENİDEN GELDİ
Alanya’da yaklaşık 2 yıl önce yaz kuran kursuna giden çok sayıda öğrencinin velisi, din görevlisi tarafından çocuklarının istismara uğradıkları gerekçesiyle davacı olmuş, mahkeme F.Ç’nin tutuklanmasına karar vermişti. Çocuklardan bir tanesinin ailesi davadan vazgeçmiş, yerel mahkeme diğer mağdurlara bakarak din görevlisi hakkında hapis cezasına karar vermişti. Tutuksuz yargılanan F.Ç’nin avukatı üst mahkemeye itiraz etmiş ve Yargıtay 14. Daire karar bozmuştu. Yerel Mahkeme’ye yeniden gelen davanın duruşmasında Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi direnme kararı aldı. 
AKRABASI TARAFINDAN İSTİSMARA UĞRADI
15 yaşında bir genç kızın yakın akrabası tarafından istismara uğradığı iddiası ile açılan bir başka davada ise yerel mahkeme tutuklama ararı vermiş,  Antalya İstinaf Mahkemesi kararı onamasına karşın Yargıtay 14. Daire cezayı bozma kararı vermişti. Mahkeme sanığın serbest bırakılmasını istedi ve davayı bozma istemi ile Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Geçtiğimiz günlerde yeniden yargılama yapan Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi tutuklama istemi hakkında direnme kararı aldı.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107