banner129

Alanya’da 5 gezi teknesi mühürlendi

Alanya'da kurallara uymayan ve çığırtkanlık yaptıkları tespit edilen 5 gezi teknesi 5’er gün faaliyetlerine son verilerek mühürlendi

Alanya’da 5 gezi teknesi mühürlendi
Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ve beraberindeki Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bugün Alanya İskelesinde faaliyet gösteren Zeus, Dilara, Viking, Troys ve Vikink Line isimli tur teknelerini mühürledi. Çığırtkanlık yaptıkları kamera kayıtları ile tespit edilen teknelerin personellerine idari yaptırım cezası uygulanırken teknelerin ise 5’er gün faaliyetlerine son verildi.

"SUÇUN TEKRARINDA ÇALIŞMA RUHSATLARI İPTAL EDİLECEK"
Alanya’nın huzuru ve güveni için denetimlerini iki kat arttırdıklarını belirten zabıtadan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, çığırtkanlık ve hanutçuluğun önüne geçmek için özel bir ekip kurduklarını belirtti. Alanya’nın huzuru ve güveni için 24 saat görevde olduklarının altının çizen Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, "Belediye Başkanımızın talimatı ile özellikle iskele bölgesinde denetimlerimizi iki kat arttırdık. Gezi teknelerini de sürekli denetliyor ve takip ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde iskelede gezen vatandaşları ve turistleri sözlü ve ısrarcı bir şekilde tekneye almaya çalışan 5 teknenin personellerini kamera kayıtları ile tespit ettik. Çığırtkanlık yapan 5 gezi teknesinin personellerine idari yaptırım cezası uygulandı. Alanya Kaymakamlığı oluruyla 2 tekneye 5, diğer 3 tekneye ise 3'er gün kapatma cezası uygulandı" dedi.
"KİMSENİN HUZURU VE GÜVENİ BOZMAYA HAKKI YOK"
Aynı suçların tekrarında gezi teknelerinin çalışma ruhsatlarının iptal edileceğini aktaran Kula, bundan sonra kesinlikle çığırtkanlığa taviz verilmeyeceğini söyleyerek, "Suçun tekrarında Alanya Belediyesi olarak gezi teknelerinin çalışma ruhsatlarını iptal edilecek. Tekne sahiplerini ve çalışanlarını daha dikkatli olmaya davet ediyorum. Sivil ekiplerin bundan sonra 24 saat iskele bölgesinde görev yapacak. Kimsenin huzuru ve güveni bozmaya hakkı yok" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2017, 16:16
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107