banner84

Alanya'da bitkisel hayattaki tutuklu esnaf evinde

Alanya Posta'nın gündeme taşıdığı, çek borcundan tutuklanan ve ALKÜ’de bitkisel hayatta bekleyen esnafın çıkan ceza ertelemesinin ardından o esnaf ambulansla evine gönderildi

Alanya'da bitkisel hayattaki tutuklu esnaf evinde

Ayşe Yağmur MERCİMEK

2017 yılında Manavgat’ta ateşli silahla başından yaralanan ve olaydan bu zamana bitkisel hayatta olan 52 yaşındaki esnaf Ahmet Öz hakkında, 160 bin liralık çek borcu nedeniyle dava açılmış, 2,5 yıl hapis kararı verilmişti. Tutuklama kararından sonra Öz, cezasını çekmesi için jandarma ekiplerince evinden alınarak, yaklaşık 1 ay önce tutuklu olarak Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

AMBULANSLA EVE GÖTÜRÜLDÜ Alanya Postası Gazetesi

ALKÜ’de tutulan bitkisel hayattaki Ahmet Öz’ü kızı Alanya Postası'nın özel haberinde babası için yardım çağrısı yapmıştı. Alanya Postası'nın ses getiren haberinin ardından Ahmet Öz’e İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun ‘hayati tehlike oluşturacağı ve erteleme gerektirdiği’ raporu çıktı. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ise 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirleri’nin infazı yasasına göre cezası 3 ay ertelendiği duyuruldu.  ALKÜ yoğun bakım servisinde tedavisi devam eden Ahmet Öz’ün yakınları alınan izinlerin ardından dün hastaneye gelerek işlemleri başlattı. İşlemlerin ardından ise talihsiz esnaf Ahmet Öz ambulansla Manavgat’taki evine götürülmek üzere yola çıkarıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107