banner84

Alanya’da çığırtkanlığa zabıta dur dedi

Alanya Belediyesi Zabıta Ekipleri, Dim Çayı’nda bazı piknik yerleri ve şehir merkezinde tur satışı yapan işyeri olmak üzere bazı mekanları hanutçuluk ve çığırtkanlık yaptıklarını gerekçesiyle mühürledi.

Alanya’da çığırtkanlığa zabıta dur dedi

Haber Merkezi

Alanya Belediyesi, Alanya’daki hanutçuluk ve çığırtkanlık yapanlara göz açtırmıyor.  Cumartesi günü ikisi Dim Çayı’nda piknik yeri ve Alanya şehir merkezinde 1 adet tur satışı yapan iş yerini Emniyet Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi'nin ortaklaşa yaptığı çalışmayla Alanya Kaymakamlığının oluruyla mühürlendi. İş yerlerinin 3 gün süreyle açma ve çalıştırma faaliyetine son verildi.

İFŞA EDİLDİLER

Cumartesi günü  polis ekipleri ile birlikte iş yerlerini mühürleyen zabıta ekipleri, kapattıkları iş yerlerinin kepenklerine İngilizce ve Türkçe afiş astı. Afişte "Bu iş yeri çığırtkanlık yapıldığı, yoldan geçen vatandaşlara el kol hareketleri ile rahatsız ettiği için Alanya Kaymakamlık makamı oluru ile ticari faaliyetten men edilerek kapatılmıştır" yazısı yer aldı.

'ALANYA'YI KİMSENİN LEKELEMEYE HAKKI YOKTUR'

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Sonucu ne olursa olsun şehrimizin huzur ve güvenliğini için denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir. Alanya turizmde marka bir şehirdir ve bunu lekelemeye kimsenin hakkı yoktur. Yerli ve yabancı turistlerin huzurunu ve güvenini sağlamak hepimizin görevi. Şehrimizin huzurunu bozanlara asla taviz vermeyeceğiz" dedi.


Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 18:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER