banner84

Alanya'da cinsel istismar sanığı bu kez komşu

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi, 11 yaşındaki kız  çocuğuna yönelik cinsel istismar suçlamasıyla devam eden bir davayı daha karara bağladı. Mahkeme, sanık hakkında 9 yıl hapse karar verdi.

Alanya'da cinsel istismar sanığı bu kez komşu

Haber Merkezi

REHBER ÖĞRETMEN ORTAYA ÇIKARDI

Oba Mahallesi’nde yaşayan 11 yaşındaki bir kız çocuğunun 64 yaşındaki komşusu tarafından tekrar eden zamanlarda cinsel istismara uğradığını rehber öğretmen ortaya çıkardı. Yaklaşık 1 yıldır süren yargılamanın ardından istismar sanığı Hüseyin E. hakkında 9 yıl hapis cezasına karar verildi.

CEZA İKİ KATINA ÇIKARILDI

Oba’da bir ilköğretim okuluna devam eden mağdur öğrenci, arkadaşının rehber öğretmeni ile yaptığı bir konuşmayı kendisine anlatması üzerine aynı sorunu yaşadığını fark etti. Komşusu Hüseyin E.’nin kalça ve göğüslerine değişik zamanlarda ısrarcı şekilde dokunduğunu önce arkadaşı, sonra öğretmeni ile paylaşan öğrenci, olayın adli makamlara taşınmasının da yolunu açtı. Yaklaşık 1 yıl süren yargılama neticesinde sanık Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 9 yıl hapse mahkum edildi. Mahkeme, çocuğun cinsel istismarını sarkıntılık düzeyinde değerlendirdi, birden fazla yaşanması nedeniyle cezayı iki katına çıkardı. Mağdur beyanı ve tanık ifadelerinin örtüşmesini güçlü delil olarak bulan mahkeme heyeti Hüseyin E.’yi hapse mahkum etti.

'YARGI MAKAMLARININ DURUŞU UMUT VERİCİ'

Davaya müdahil olarak katılan Antalya Barosu Kadın Hakları Kurulu Başkanı Avukat Melek Civan, kararın hukuk adına sevindirici olduğunu söyledi. Avukat Civan, "Davaya konu yargılamada mağdur beyanının esas alınması, alt sınırdan uzaklaşılması ve takdiri indirim nedenleri uygulanmaksızın karar verilmesi hem cezanın caydırıcılığı hem de suçun önlenmesi noktasında büyük bir önem arz etmektedir. Bu gibi dosyalarda yargı makamlarının duruşu da sevindirici ve umut vericidir. Bu uğurda mücadelemiz devam edecektir. Ancak asıl hedefimiz çocuklar mağdur olmaksızın bu tür suçların önüne geçmek olmalıdır. Hepimize çok büyük görev ve sorumluluk düşmektedir" dedi.

ALANYA POSTA TV'Yİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ALANYA POSTA TV'Yİ FACEBOOK'TAN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107