banner84

Alanya’da çocuk parkında uyuşturucu ticareti

Alanya’da Cumhuriyet Başsavcılığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile koordineli yürüttüğü operasyon kapsamında 3 şüphelinin bir çocuk parkında uyuşturucu alışverişi yaptığı tespit edildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 3 şüpheliden 2’si serbest kalırken 1 kişi adliyeye sevk edildi.

Alanya’da çocuk parkında uyuşturucu ticareti
 Burcu MUTLU

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ile birlikte uyuşturucu madde ticaretinin ve kullanımının engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Güllerpınarı Mahallesi bir otelde yaşayan,  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) İnsan Kaynakları bölümü öğrencisi olan O.Y.’nin (20) Güllerpınarı Mahallesi Ergün Sokakta bulunan Mehmet Haciince Çocuk Parkında uyuşturucu madde sattığı öğrenildi.  

Cumartesi günü saat 19.00 sıralarında O.Y.’nin bahsi geçen parkta D.Y.O. (23) ve Azerbaycan Uyruklu E.U. (24) ile buluşup kısa bir süre görüştükten sonra yanlarından ayrıldığı görülürken, şahıslar arasında uyuşturucu madde alışverişi yapıldığı öğrenildi.  Şüpheliler D.Y.O. ve E.U. Ahmet Tokuş Bulvarında durdurularak yapılan üst kontrollerinde D.Y.O.’nun üzerinden 4 adet ajanda sayfasına sarılı halde, toplamda 6,48 gram Esrar maddesi, E.U.’nun üzerinden ise 1 adet ajanda sayfasına sarılı halde 1,38 gram Esrar maddesi ele geçirildi.

Konu hakkında nöbetçi savcısına bilgi verilerek gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında alınan arama kararına istinaden O.Y.’nin ikamet ettiği adreste yapılan aramada 11 adet ajanda sayfasına sarılı halde toplamda 17 gram Esrar maddesi ve beyaz renkli poşet içerisinde 68 gram Esrar maddesi ele geçirildi.

Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden şüphelilerden D.Y.O. ve E.B. “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan yapılan işlemlerin ardından serbest bırakılmış, O.Y. ise “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan adliyeye sevk edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107