banner84

Alanya'da iyilik hareketi

Kızılay Haftası nedeniyle “İyilik Seferberliği” başlatan Alanya Şubesi, bir taraftan okullarda bilgilendirici eğitim çalışmasını sürdürürken diğer taraftan kan bağışı çalışmalarını yürütülmekte. Kan verme noktalarında gidemeyen öğretmen ve veliler için okullarda kan bağışı etkinlikleri düzenleniyor.

Alanya'da iyilik hareketi

Haber Merkezi
Türk Kızılayı Alanya Şubesi, dolu dolu bir kızılay haftası geçirilmesi için aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Kan alma birimi Gönül Kemal Reisoğlu Okulunda gün boyu öğretmen ve öğrenci velilerinde duayrlı davrananların kan bağışlarını topladı. Bağış sırasında öğrencilerde bu anları bir taraftan izleyip bir taraftan bilgi aldı.
'ÖRNEK OLUYOR'
Kızılay Alanya Şube Başkan yardımcısı Hanide Özen, "Birçok velilerimiz kan vermeye gidemiyorlar. O yüzden biz de velilerimizin ayağına hizmeti getirdik. Hem Kızılay başkan yardımcısı olarak hem de bu okulda bir veli olarak Kızılay haftasında olduğumuzdan dolayı Kızılay çadırımızı okulumuza getirerek bir farkındalık oluşturmak istedik. Böylelikle velilerimiz, çocuklarına iyi örnek teşkil ediyor, hem de Kızılayımızın bir kan 3 can kampanyasına destek vermiş oluyorlar. Bu kampanya yıl boyunca devam edecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107