banner84

Alanya’da kaçakçılara geçit yok

Alanya’da KOM ekipleri, aynı kişiye ait depolara yaptığı baskında bin 40 paket 208 bin dal paketlerinde sahte bandrolü olduğu değerlendirilen makaron, 340 adet kilitli poşet içerisinde toplamda 6 bin 800 dal içi doldurulmuş makaron, 50 kilogram bandrolsüz kıyılmış tütün ele geçirildi.

Alanya’da kaçakçılara geçit yok

Burcu MUTLU

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Alanya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekipleri ilçe genelinde Gümrük Kaçağı-Sahte Bandrollü Makaron satışına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Alanya Güllerpınarı Mahallesi Osman Hocalar Sokak ve Güllerpınarı Mahallesi Hanımeli Sokakta şüpheli V.A.’ya ait depolarda yüklü miktarda gümrük kaçağı-sahte bandrollü makaron olduğu ihbarı alındı. İhbar üzerine bu depolara baskın yapan ekipler tarafından, her bir paketinde 200 dal olan bin 40 paket 208 bin dal paketlerinde sahte bandrolü olduğu değerlendirilen makaron, 340 adet kilitli poşet içerisinde toplamda 6 bin 800 dal içi doldurulmuş makaron, 50 kilogram bandrolsüz kıyılmış tütün ele geçirildi.

Ele geçirilen ürünlerde kıyılmış tütün ve içi doldurulmuş makaronlar 4733 sayılı kanun kapsamında gerekli idari işlemin yapılması için Cumhuriyet Polis Merkezi’ne teslim edildi. Konuyla ilgili olarak depoların sahibi şüpheli V.A. gözaltına alınarak hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet suçundan işlem yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 19:29
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107