banner84

Alanya’da senet çalma davasında karar çıktı!

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 1 yıl önce icra dairesinden evrak çalmak ve tahribat yapmak suçundan gözaltına alınan 5 şüpheli hakkında karar verildi. Tutuklu yargılanan sanıklar, 23 Ekim’de yapılan duruşmada 3 ile 5 yıl arasında hapse mahkum edildi. 

Alanya’da senet çalma davasında karar çıktı!

Haber Merkezi

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Alanya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği 5 kişiyi gözaltına almış, ‘resmi belgede sahtecilik ve rüşvet’ suçundan adliyeye sevk edilen şüphelilerden K.T. ve G.A. adli kontrol şartıyla serbest kalmış, 3 şüpheli tutuklanmıştı. 23 Ekim’de duruşmaları yapılan şüpheliler hakkında mahkeme karar verdi.

İddiaya göre Alanya’da otelcilik yapan H. T. ve bir dönem ilçede kuyumculuk yapan ağabeyi M. T.’nin kuzenleri, iki kardeşin yanına gelerek elinde, üzerinde merhum babalarının imzasının bulunduğu çok sayıda senet olduğunu söylemiş, 965 bin dolar tutarındaki senetler konusunda kuzenleri ile pazarlığa oturan H.T. ve M.T.  250 bin Türk Lirası vererek senetleri almıştı. İddialar bununla kalmadı,  birkaç hafta sonra yeniden gelen kuzenler, bu kez elinde 10 milyon Türk Lirası değerindeki senetleri göstererek yeniden para istedi. Olay bu süreçten sonra yargıya taşındı, parayı vermeyeceklerini, senetlerin sahte olduğunu söyleyen H.T. ile ağabeyi M.T.  ödeme yapmayı reddetti. Kuzenleri ise bunun üzerine senetleri icraya verdi. İcra dairesi tarafından teslim alınıp kasaya konulan senetlerin bir süre sonra çalındığı, yerlerine ise sahtelerinin konulduğu veya senetlerin imza kısmının tahrip edildiği yönündeki ihbar üzerine emniyet güçleri harekete geçti. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla düğmeye basan polis, icra dairesinde bulunan evrakları sahtesi ile değiştirdiği iddia edilen 5 kişiyi gözaltına almıştı. Olayla ilgili Tutuklu yargılanan 3 şüpheli ile diğer şüpheliler 23 Ekim’de hakim karşısına çıktı.

Mahkeme resmi evrakta sahtecilik suçlamasıyla H.T. Hakkında 3 yıl 9 ay, aynı suçtan T.D. hakkında 3 yıl 10 ay,  M.T. Hakkında 5 yıl 10 ay, G.A. hakkında ise 3 yıl o ay hapis cezasına karar verdi. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 07:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107