banner84

Alanya'dan tahliye olan kız dağa çıktı

Gezi Parkı eylemleri ve protesto gösterilerine katıldığı gerekçesiyle tutuklanarak, taktığı kırmızı fuların sosyalizmi temsil etmesi sebebiyle tutuklanan Ayşe Deniz K.'nin PKK'ya katılarak dağa çıktığı öne sürüldü

Alanya'dan tahliye olan kız dağa çıktı

 Kamuoyunda ‘Kırmızı Fularlı Kız’ olarak tanınan Ayşe Deniz K.,'nin, dört arkadaşıyla birlikte yargılandığı davada tahliye olduktan sonra dağa çıkarak PKK’ya katıldığı öne sürüldü.

ÖZGÜRLÜK SANATÇISIYIM
İddiaları doğrulayan ve kızıyla en son 21 Mayıs’ta görüştüğünü belirten Ayşe Deniz K.'nin annesi Nuray Erçağan, “Doğum günümde beni arayarak ‘Annecim seni çok seviyorum, ben özgürlük sanatçısıyım, üzülme’ dedi. Sanki bana veda eder gibiydi. O görüşmeden sonra bir şeyler hissettim ama doğrusunu yanlışını yargılayacak kişi ben değilim. Herkes kendisine bir yol çizer benim kızımda yolunu çizdi, sonuçlarına da hazır” diye konuştu.
TÜRKİYE EVLADIMI KAYBETTİ
Kızının her daim uçlarda yaşadığını, çocukluğundan bu yana eylemlere katılarak özgürlük ve adalet için mücadele ettiğini belirten Erçağan şöyle konuştu: “Çocuklarımız bu yolda hayatlarını kaybediyor. Türkiye benim evladımı kaybetti. İnsanlar artık adaletin kalmadığı bu ülkede kendi adaletini kendileri yaratmak istiyor. Kızımın hayatından, yaşayacağı zorluklardan kuşku duysam da Ali İsmail Korkmaz’ın sadece yürüyüş hakkını kullandığı için devlet eliyle öldürüldüğü bir ülkede Deniz her nerede olursa olsun onun için korkarım. Deniz hangi kararı vermiş olursa olsun kızımın arkasındayım.“
BÖYLE OLACAĞI BELLİYDİ
Deniz’in devlet eliyle PKK’lıların arasına gönderildiğini kaydeden  Avukat Hakan Evcin ise, “Genç bir kızı sadece yürüdü ve kırmızı fular taktı diye 98 yılla yargılıyorsanız, sonuca da şaşırmazınız. Ayşe, Antalya’da DHKPC’li bir kişiyle aynı koğuşta kalırken, hiçbir disiplin cezası almaksızın Alanya’ya sürüldü. Alanya’da da tamamı PKK’lılardan oluşan bir koğuşa gönderildi. Biz cezaevi yönetimine itirazda bulunduk ancak kabul edilmedi, bu esnada koğuşta Kürtçe öğrendi, onlarla dertleşti ve en sonunda da isyan etti. Böyle olacağı belliydi” dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157