banner165

Alanya’nın Seyir Terası ulusal gündemde

Alanya’da kaybolan 34 yaşındaki Ahmet Ataoğlu'ndan hala haber alınamıyor. Müge Anlı programında gündeme gelen konuda kayıp Ataoğlu’nun Seyir Terası’nda görüldüğünün söylenmesi üzerine ablası, “ Sadece benim kardeşim bu durumda değil” dedi. Vatandaşlar bölgede gençlerin uyuşturucu madde kullanımında bulunduğu yönünde iddialarda bulundu. 11. Günde Ataoğlu’nu arama çalışması sürüyor.

Alanya’nın Seyir Terası ulusal gündemde

Alanya’da 5 Haziran’da evden çıkıp bir daha geri dönmeyen  Ahmet Ataoğlu’nun ailesi, evlatlarının bulunması için için Müge Anlı’ya başvurdu. İddialara göre Ataoğlu’nun Sezer isimli bir arkadaşı ile ilgili silah ve para problemi bulunmaktaydı. Aile ise bu durumu Ahmet Ataoğlu kaybolduktan sonra öğrendi.  İddialara göre, Sezer isimli arkadaşı, Ataoğlu’nu “ Sen benim para ve silahımı çaldın” diyerek ölümle tehdit etti. Ardından evden çıkan Ataoğlu’nun bir anda telefonu kapandı ve o günden itibaren bir daha haber alınamadı. İddiaların ardından Sezer isimli arkadaşına ulaşılınca kendisi Ahmet Ataoğlu ile barıştıklarını dile getirdi. Öte yandan bir diğer Mete isimli arkadaşı aileye bambaşka iddialarla geldi.. Mete’nin iddiasına göre, Ataoğlu Evren ve İmran isimli arkadaşıyla bir apartmana çıktıktan sonra aşağı inmedi. Mete 2,5-3 saat aşağıda beklediğini ve Evren’in de Ahmet Ataoğlu ’nun aşağı indiğini söylediğini dile getirdi.

MOTOSİKLETİ SEYİR TERASINDA BULUNDU

Ahmet Ataoğlu kaybolduktan bir gün sonra motosikleti Seyir Terası’nda bulundu. Emniyet yetkilileri Ahmet Ataoğlu’ nun motosikletini maskeli bir kişi yol kenarına bıraktığını tespit etti. Ahmet Ataoğlu’nun abisi Müge Anlı’da yaptığı konuşmada, “ Kardeşim en son eniştem ve ablamı arıyor. Geleceğini söylüyor ve o andan itibaren kendisinden haber alamıyoruz. Kardeşimin telefonu Mete isimli arkadaşından çıktı. Mete, Ahmet’in telefonunu kendisine sattığını söylüyor. Hatta ekranı kırık bir şekilde sattığını söylüyor.Hatta Ahmet ağabeyi göremeyince parasını ben sana bırakacaktım dedi.” İfadelerini kullandı.

ANNE İNTİHARA KALKIŞTI

Yaşanan olayların ardından anne Ataoğlu, “ Benim psikolojim  bozuldu. İntihara kalkıştım. Arkadaşlarını tanımıyorum. Keşke tanısaydım da onlarla gitme deseydim. Yeter ben çok yoruldum” diyerek gözyaşları içinde konuştu.

ARAP SAÇINA DÖNDÜ

Seyir Terası’nda metruk bir kulübede yaşayan bir şahıs ile ilişkisi olduğunu söyleyen ve o bölgede inceleme yapan Ataoğlu’nun ağabeyi ise orada Ataoğlu’na ait bir takım eşyalar bulduğunu ve emniyete haber verdiğini dile getirdi. Ağabey, “ Ben orada arama yaparken Ahmet’e ait eşyalar buldum ve orada çuvalın içerisinde bir kadına ait eşyalar buldum. Çalıların arasında saklanmış olan çantanın Didem’e ait olduğunu bulduk . Didem ise Ahmet’in kayboluşunun 3-4 gün öncesin emniyete hırsızlık iddiası ile Ahmet’ten suç duyurusunda bulunan kişi. Ahmet daha önce yaralama ve kavga olaylarına karıştı ama hırsızlık ile ilgili bir durumu olmadı” dedi

‘MÜGE ANLI DEĞİL PADİŞAHI GELSE BULAMAZ’

Olaylar işin içinden çıkılamayacak hale geldi ve Müge Anlı programında İmren isimli şahsın çektiği ve sosyal medyada paylaştığı video ortaya çıktı. Videoda yasaklı madde etkisi ile konuşan kadın,  “ Bu İmren’in suçu ne? Sadece yeşil dünyamı istiyorum. Yeşil vadim benim olacak, benim alanlar benim olacak. Benim olanı benden kimse alamaz. Müge Anlı değil padişahı gelse bulamaz. Aşklarıma veda ediyorum yeni aşklara açılıyorum.” Şeklinde çelişkili ifadeler yer alıyordu. Emniyetn tarafından ismi geçen şahıslar gözaltında ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Arama çalışmaları sürüyor- Özlem KAYGUSUZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169