banner84

Antalya Valisi Karaloğlu: “Antalya’da iki dalga operasyon yapıldı”

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişiminin ardından Antalya’da da operasyonlar sürüyor. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, kent genelinde iki dalga halinde bugün içinde operasyon yapıldığını kaydetti.Örgütün basın ve eğitim...

Antalya Valisi Karaloğlu: “Antalya’da iki dalga operasyon yapıldı”
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişiminin ardından Antalya’da da operasyonlar sürüyor. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, kent genelinde iki dalga halinde bugün içinde operasyon yapıldığını kaydetti.
Örgütün basın ve eğitim kurumları ayağına yapılan operasyonda gözaltına alınan kişilerin yanı sıra firar edenlerin de olduğunu belirten Karaloğlu, “Bugün iki dalga opereasyon yapıldı, okul yöneticileri ve basın ayağına. Daha önce kayyum atanan okul ve vakıflara da operasyon yapıldı. Gözaltılar var, yakalama çalışmaları devam edenler var. 19 gözaltı var. Zaman gazetesi Eski Bölge Müdürü Tuncer Ç. firari konumunda. Yerel gazete sahibi olduğu iddia edilen, Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Sıtkı S. ve oğlu, gazeteci Olgun M. gözaltına alındı. Firari konumda olan birkaç kişi daha var onların da yakalanması için çalışmalar sürüyor. Mülkü idareden bir kaymakam ve bir vali yardımcısı gözaltında bir kaymakam da firaridir. Kanun hükmünde kararname dolayısıyla 37 okul, 24 dernek 3 de vakfa el konuldu” dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2016, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107