banner129

Aynı sebepten ölen 2 kişinin cenazesi karıştı

Alanya'da yaşayan ve kalp krizi geçirerek ölen İranlının cenazesi, yine kalp krizinden ölen Hollandalının cenazesi ile karıştırılarak bu ülkeye gönderildi. Durumu fark eden ailenin olayı bildirmesinin ardından Hollanda'ya götürülen cenaze iade edilirken, Hollandalı'nın cenazesinin de ülkesine götürüleceği öğrenildi

Aynı sebepten ölen 2 kişinin cenazesi karıştı
Edinilen bilgiye göre, Alanya'da yerleşik yaşayan İran uyruklu Ali Eskandari (65) ve kendisi gibi yerleşik yaşayan Hollandalı Antonius van Kasteren (67), kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Eskandari ve Kasteren'in cenazeleri Alanya Devlet Hastanesi morguna konuldu. Burada yapılan işlemlerinin ardından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumuna Hollandalı'nın yerine yanlışlıkla İranlı'nın cenazesi gönderildi. Otopsi sonrası cenaze hizmeti veren firma aracılığıyla İranlı'nın cenazesi, defin için Hollanda'ya götürüldü.
Hollanda'da yapılan cenaze töreni sırasında Antonius van Kasteren'in yakınları, cenazenin başka birine ait olduğunu fark etti. Ailenin durumu yetkililere haber vermesinin ardından karışıklık olduğu anlaşıldı. Yapılan çalışma sonrası Hollanda'da bulunan Ali Eskandari'nin cenazesinin geri gönderileceği, Hollandalı Kasteren'in cenazesinin de ülkesine götürülmek üzere yola çıkarılacağı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2017, 16:16
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107