banner129

Bir annenin feryadı! 'Çocuklarımı istiyorum'

Sosyal medya üzerinden yankı bulan gözyaşları içerisinde annesinden İcra  Müdürlüğü kanalıyla alınan çocuğun annesi Acarsoy Alanya Posta Medya'ya konuştu. Çocuklarının geri isteyen anne Acarsoy, "Küçük oğlumu da büyük oğlumu da benden kaçırıyor" dedi

Bir annenin feryadı! 'Çocuklarımı istiyorum'

-Burcu MUTLU
Kırklareli'de esnaflık yapan Erkan Acarsoy ile öğretmen Rukiye Acarsoy, 2006 yılındaki evliliklerinin ardından Efe (10) ve Kerem (7) adını verdikleri iki çocukları oldu. Çift arasında yıllarca süren şiddetli geçimsizlik sonrası Erkan Acarsoy eşine boşanma davası açtı. Boşanma sürecinde henüz velayetler ortakken baba Erkan Acarsoy'un büyük oğlu Efe'yi okulundan raporlar alarak uzaklaştırdığı ve anne Rukiye Acarsoy'a göstermemek için bulunduğu yaşadığı yeri değiştirdiği iddia edildi. Anne Rukiye Acarsoy, boşandığı eşinin büyük oğlunu bu şekilde kaçırarak kendisinden uzaklaştırdığını, kendisine karşı doldurarak çocuğunun kendisiyle görüşmemesini sağladığını söyledi. Boşanma sürecinde  yaşanan geçimsizlik üzerine açılan boşanma davası sürerken, Rukiye Acarsoy, gördüğü fiziki ve psikolojik şiddet sonrası mahkemeden uzaklaştırma kararı çıkarttırdı. Milli Eğitim Bakanlığı'na başvurarak tayin isteyen ve gizlilik kararı çıkarttıran anne, Alanya'da görev yapmaya başladı. 
'POLİSLER BENİ DARP ETTİ, ADLİYE ÇIĞLIKLARIMLA İNLEDİ KİMSE YARDIM ETMEDİ'
Baba Acarsoy gizlilik kararına rağmen Alanya'da görev yaptığını öğrendiği eski eşinin yanına gelerek küçük oğlunu İcra  Müdürlüğü kanalıyla almak istedi. Oğlunun okuluna gelen İcra Müdürlüğü görevlileri, tüm okulun gözleri önünde küçük Kerem'i almaya çalıştı. Çocuğun ağlamaları ve annesini bırakmak istememesinden dolayı bir çözüm bulamayan yetkililer anne Rukiye Acarsoy'u ve küçük oğlu Kerem'i Alanya Adliyesi'ne çağırdı. Adliyede yaşadıklarını aktaran Rukiye Acarsoy, "Çocukların gözünün önünde çocuğunu çekiştirerek almaya çalıştıklarını söyleyen Rukiye Acarsoy, "1400 öğrencinin hepsi etrafımıza dizildiler benim oğlumun o hallerini gördüler. Altına korkudan kaçırmasını gördüler. O kadar çok utanç duydu ki arkama saklandı kimse görmesin diye. Baktılar olacak gibi değil, okul bahçesinde alamayacaklar, 'Tamam adliyeye gelin' dediler. Adliye gittik bizi bir polis merkezine soktular, polislerin dinlenme alanıymış. Orada kamerasız bir ortam, bir anda eşimi oğlumun bulunduğu odaya koydular, 5-6 polis beni de zorla mutfak bölümünü aldılar. Oğlumun yanına gitmek istedim ikna edeyim diye, en son ben video çekmek istedim. Telefonumu attılar, ben dışarı çıktığım zaman arbede yaşandı. Sonra dediler kelepçe takalım, bir tanesi başımdan bastırdı, bir tanesi saçlarımı çekti, ellerimi arkaya aldı kelepçe takmaya çalıştılar. Ben çığlık atınca erkek polisin bir tanesi beni tokatladı. Bir tanesi bağırıyordu 'şok aletini getirin' diye, 'ne yapıyorsunuz' dedim 'ben terörist miyim? Ne demek şok aleti?' Böyle bir şey olabilir mi? Daha sonra oğlumun sürükleye sürükleye götürdüğünü gördüm. Adliye koridorları benim çığlıklarımla iniyordu  ancak bir kişi de gelip benim yardımıma koşmadı. Daha sonra beni oturttular, dalga geçer gibi beni videoya çektiler. 'Devlet memuruna iftira atıyorsun, biz sana öyle bir şey yapmadık' dediler. 'Sen adam mısın, bunları yapabiliyor musun' dedim. 'Biz sana bir şey yapmadık' dediler, resmen dalga geçiyorlar" dedi.
Küçük Kerem'in çığlıklarına rağmen baba Erkan Acarsoy küçük oğlunu, Kırklareli'ne abisinin yanına götürdü. Pazartesi günü yaşanan bu olayın ardından anne Rukiye Acarsoy, Salı günü saat 17.00'da görüş gününün kendine geçmesi nedeniyle ve küçük oğlunun da büyük oğlu gibi kendinden koparılmaması için Kırklareli'ne gittiğini söyledi. Büyük oğlunun 9 aydır kendisinden uzaklaştırıldığı için görüşmek istemediğini ve bu nedenle göremediğini söyleyen anne Rukiye Acarsoy, Kırklareli'ne gitmesine rağmen küçük oğlunun izine rastlayamadı. 
Konuyla ilgili Alanya Posta Medya'ya konuşan anne Rukiye Acarsoy, olayın duyulmasının ardından eski eşinin açıklamalarda bulunduğunu söyledi. Velayetin kendinde olduğunu ve annenin iddialarının asılsın olduğunu söyleyen eski eş Erkan Acarsoy'a da yanıt veren Rukiye Acarsoy, "Onun tek derdi benimle. O insanda çocuk sevgisi, özlemi falan yok" dedi. 
Rukiye Acarsoy, "Eşimle artık Kırklareli'nde duramazdım çünkü beni rezil etmeye başlamıştı. Bütün Kırklareli bizim adımızı duymuştu, bana attı iftiralarla gerçekliği var olmayan, kanıtlanmayan şeyleri herkese anlatarak beni rezil ediyordu. İnsanlar artık bıkmış ve utanmıştı. Bir insanın ayrılmış bile olsa eski eşi çocuklarının annesine nasıl bu şekilde iftiralar atar diye herkes şaşırıyordu. Ben buraya küçük oğlum uzaklaşmak istediği için geldim.  Aslında büyük oğlumu da hiçbir zaman bırakmazdım ama 'istemiyor beni' dedim ve benim bir oğlum daha var onun rahat etmesi için onun huzurlu olabilmesi için Alanya'ya geldim" diye konuştu. 
'KÜÇÜK OĞLUMU DA BÜYÜK OĞLUM GİBİ BENDEN KAÇIRDI'
Adliyede yaşananların ardından Kırklareli'ne giden Rukiye Acarsoy, "Kırklareli'ne gittim. Ertesi gün saat 17.00'da çocukların bende olması gerekiyordu. Ben de dedim icra kaldırayım ama tabi kaçırmıştı çocuğu. O zaten düzgün bir baba olsaydı o vicdana sahip olmazdı. Eğer zaten düzgün bir baba olsaydı abisini bizden kaçırmazdı. Bu çocuklar biz ayrılmış olsak bile, analı babalı büyürdü. Benim her zaman taraftar olduğum konu bu. Biz ayrılmış olabiliriz, anlaşamıyor olabiliriz. O bana ne yapmış olursa olsun o bir babam, ben ona ne yaparsam yapayım ben bir anneyim.Bu adam, yani adam demek zorundayım, bu olgunluğu gösteremedi. Bu yüzden almak için gittim çünkü çocuk çok büyük korku yaşamıştı ama bulamadım. Daha sonra öğrendiğime göre kaçırmış çocuğu, elim boş geri dönmek zorunda kaldım" dedi. 
'ÇOCUKLARIMIN PSİKOLOG KARARIYLA GÖRÜŞTÜRÜLMESİNİ İSTİYORUM'
Bu olayın basına yansımasının ardından eski eşin de açıklamalarda bulunduğunu ifade edne Rukiye Acarsoy, "Ben onları hiçbir zaman ayırmayı düşünmedim ama biliyorum ki bu süreç devam ederse aynı büyük oğlum gibi küçük oğlumu da göremeyeceğim, dolduruşa gelecek. O yüzden bunun bir an evvel duyulmasını, küçük oğlumu ve büyük oğlumun psikolog kararıyla benimle görüştürülmesini istiyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 10:17
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107