banner84

'Bu tür olaylara asla izin vermeyiz'

Alanya İskelesi’nde geçtiğimiz hafta birbirine çarpan günübirlik gezi tekneleri hakkında karar çıkarken, her iki teknenin de mühürlenerek 1 ay süre ile faaliyeti durduruldu.

'Bu tür olaylara asla izin vermeyiz'
Mevlüt UYGUR

Alanya İskelesi’nde geçtiğimiz hafta Gülbahçe ve Vikingen Oality isimli tur tekneleri, liman girişinde bir tartışma sonucu birbirlerini sıkıştırmalarının ardından çarpıştı. Meydana gelen olay sonrası teknelerde bulunan yolcuların büyük panik yaşarken, tekne sahipleri ve kaptanlar arasında büyük tartışma yaşandı.

TEKNE SAHİBİ VE KAPTANI TUTUKLANDI

 Olayın adliyeye intikal etmesiyle müşterilerin şikayeti üzerine 2 teknedeki 15 şüpheli gözaltına alınırken, polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 15 şüpheliden 13’ü serbest kaldı. Öte yandan tekne kaptanı Davut A. ile diğer teknenin sahibi Mehmet Ş. G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HER İKİ TEKNE DE MÜHÜRLENDİ

Yaşanan olayın ardından kesilen idare cezaların yanı sıra, Alanya Kaymakamlığı’nın onayı ile söz konusu tur teknelerinin Alanya Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından mühürlenerek 1 ay süre ile faaliyeti durduruldu.

'TAVİZ VERMEYECEĞİZ'

Konuyla ilgili konuşan Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, "Geçen günlerde denizde günübirlik tur teknelerinde olumsuz bir olay yaşamıştık. Liman Başkanlığımız ve Sahil güvenlik Kumutanlığımızın raporları doğrultusunda Alanya Kaymakamlığımızın oluruyla söz konusu Gülbahçe ve Vikingen Oality adlı teknelerini 1 ay süreyle ticaret ve sanattan men edildi. Alanya'mızın adını lekeyecek olaylara karşı mücadelemize taviz vermeden devam edeceğiz. Özelikle turizmi olumsuz etkileyecek hareketlere karşı tavizimiz olmayacak. Hiç kimse Alanya'nın adını bu denli lekeyemez, lekeyenler de cezalarını kesinlikle çekecektir.

'ASLA İZİN VERMEYİZ'

Şehrin huzuru için gereken ne ise yapmaktan geri durmayacaklarını söyleyen Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın ise, "Şehrin huzurunu bozmaya asla izin vermeyiz, verenlerle ile ilgili mevzuat kapsamında ne gerekiyor ise uygulamaktan asla geri durmayız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 10:45
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107