banner84

Dolandırıcılık yapan 4 şüpheli yakalandı

Hibe Danışmanığı Bölge Müdürlüğünden aradığını söyleyerek dolandırıcılık yapan iş yeri sahibi 4 şüpheli yakalandı.

Dolandırıcılık yapan 4 şüpheli yakalandı

Antalya'da bulunan bir işyerinin call center tarzında faliyt gösterdiği, internet üzerinden irtibat bilgileri alınan şahısların işyeri çalışanları tarafından arandığı, AB, KOSGEB, TÜBİTAK’a ait kuruluşlarla işbirliği yaptıklarını, bu kuruluşlardan hibe yolu ile esnaf kredisi, öğrenci kredisi kullandırabileceklerini söyleyerek tüm bu işlemler için 199,00-360,00 TL aralığında ücret talep edilgiği, paranın banka şubelerinde üçılan hesap numarasına yatırıldığı bilgisi elde edilmesi üzerine Asayiş şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar sonucunda;

işyeri ile ilgili yapılan araştırmada işyerinin T.B. ve E.B. isimli şahıslar tarafından kiralandığı, şirket müdürünün C.S. olduğu, işyeri çalışanlarının internete verilen ilan üzerine M.Z.Ç tarafından seçildiği, işyeri yetkilileri tarafından hazırlanan konuşma metinlerinin işyeri çalışanları tarafından telefondaki kişilere arayarak konuştukları, şahısların sürekli işyeri adresi değiştirerek faaliyetlerine devam ettikleri ve Antalya'da faaliyet gösteren 5 ayrı banka şubesinde, firmaları adına hesap açtırdıkları, havale yapılan paraların şirket müdürü tarafından çekildiği tespit edildi.

Araştırmanın devamında şüphelilerin aynı yöntemle dolandırdıkları 20 müştekiye ulaşılarak, ülkemiz genelinde çok sayıda vatandaşı dolandırdıkları tespit edildi.

Dün, işyeri yetkilileri T.B., E.B., C.S. ve M.Z.Ç.  görevlilerce yakalanarak, organizasyonda kullandıkları bilgisayarlar, müştekilerin bilgilerinin olduğu ajandalar, konuşma metinlerinin bulunduğu not kağıtlarına el konuldu.

İşyeri yetkilisi 4 şahıs “Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107