banner84

FETÖ operasyonu kapsamında 71 memur görevden alındı

Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik yapısına ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı yapılan darbe girişimi püskürtüldükten sonra, Olağanüstü Hal Kapsamında alınan tedbirler uygulanıyor.

FETÖ operasyonu kapsamında 71 memur görevden alındı
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Cumartesi günü Resmi Gazetede yayınlandıktan hemen sonra Alanya’da da gereken çalışmalara başlandı. OHAL kapsamında Alaaddin Keykubat Eğitim ve Kültür Vakfı, Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü kapatıldı. Vakfın mal varlığı Vakıflar Genel Müdürlüğüne devredildi. Alanya Kaymakamlığı'nca Alanya Doğu ve G.D.A İşadamları Derneği ve Alanya Birleşik İşadamları Derneği olmak üzere 2 derneğin faaliyetlerine son verildi.
ALANYA’DA GÖREVDEN ALINAN KAMU PERSONELİ
Öte yandan Alanya genelinde ilgili Bakanlıkların ve Adli Mercilerin talimatları doğrultusunda şu ana kadar İlçe Jandarma Komutanlığından 2 , İlçe Emniyet Müdürlüğünden 5, İlçe Milli eğitim Müdürlüğünden 71 Öğretmen görevden alınırken, Alanya Vergi Dairesi Müdürlüğü'nden 1, Alanya Liman Başkanlığı'ndan 1, İlçe Müftülüğünden 1 personel görevden alındı.
"KHK TİTİZLİKLE UYGULANACAK"
Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin titizlikle uygulanacağını belirterek kesinlikle darbecilere geçit verilmeyeceğini ve çetelerin kökünün kazınacağını söyledi. Kaymakam Tanrıseven “ Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik yasa dışı her türlü faaliyet ile etkin bir biçimde mücadele ediyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107