banner84

Harekat sürüyor, 13 köy temizlendi

Barış Pınarı Harekatı'nda 3'üncü gününde haberler gelmeye devam ederken, 13 köy temizlendi. Operasyon boyunca 4 asker de şehit düştü, 9 sivil de teröristlerin saldırısı sonucunda hayatını kaybetti

Harekat sürüyor, 13 köy temizlendi

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Tel Abyad ve Resulayn'daki terör hedefleri dün sabahın erken saatlerinden itibaren obüs atışlarıyla vuruluyor.

13 KÖY TERÖRDEN TEMİZLENDİ

Operasyonlarda Tel Abyad'ın El Yabse, Tel Fander, Müşeyrfe, Dedat, Bir Aşık, Berzan, Cüdeyde, Gısas ve Hamidiye köyleri ile Resulayn'daki Kişto ve aşağı Kişto köyü YPG/PKK'lı teröristlerden temizlenmişti. Harekatta dün de Resulayn ilçesinin Tel Halef ve Asfar Neccar YPG/PKK'lı teröristlerden kurtarıldı. Harekat kapsamında Tel Abyad ve Resulayn'da toplam 13 köy terörden arındırıldı.

342 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yaptığı açıklamada, harekatın planlandığı gibi başarıyla devam ettiğini belirterek, ''Şu ana kadar 342 terörist etkisiz hale getirildi. Başladığımız faaliyeti inşallah alnımızın akıyla başarıyla tamamlayacağız" dedi.

ŞEHİT SAYISI 4'E ÇIKTI

Barış Pınarı Harekâtı kapsamında şehit olan asker sayısı 4'e çıktı. Perşembe günü sözleşmeli Er Ahmet Topçu şehit olmuş, dün de sabah saatlerinde de havan saldırısı sonucu Uzman Onbaşı Yunus Mermer, Uzman Çavuş Abdülhamit Bilgen ile  Uzman Çavuş Hacı Bebek şehit oldu.

İKİ GÜNDE 9 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

Şanlıurfa ve Mardin'in sınır ilçelerine terör örgütü YPG/PKK'lı teröristlerce perşembe günü düzenlenen havanlı ve roketatarlı saldırılarda, aralarında 9 aylık bebeğin de bulunduğu 5'i çocuk 7 sivil hayatını kaybetti. Saldırılarda toplam 85 kişi de yaralandı. Dün de Suruç'a atılan roket nedeniyle de 2 sivil hayatını kaybetti. Teröristlerin saldırısında hayatını kaybeden sivil sayısı 9'a yükselmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107