banner84

Kayıp kızını bulmak için mücadele ediyor

Alanya'da 57 yaşındaki Durdane Başbağ, belediyenin verdiği mısır arabasında haşlanmış mısır satarak biriktirdiği parayla, 5 yıl önce kaybolan zihinsel engelli kızı 32 yaşındaki Dilek Başbağ'ı arıyor

Kayıp kızını bulmak için mücadele ediyor

Ailesiyle birlikte 23 Mayıs 2010'da Alanya'nın Kızılcaşehir mevkisinde misafirliğe giden ve o dönem 27 yaşında olan zihinsel engelli Dilek Başbağ, erik toplamak için bahçeye gitti. Bir daha geri dönmeyen Dilek Başbağ, tüm aramalara rağmen bugüne kadar bulunamadı. İşsiz baba, öğretmen ağabey ve mısır satarak kazandığı parayla kızını aramak için para biriktiren anne Durdane Başbağ, Dilek'ten olumlu ya da olumsuz bir haber bekliyor.
Alanya Belediyesi'nin kendisine verdiği mısır arabasında gün boyu tanesi 3 liraya haşlanmış mısır satan Durdane Başbağ, kazandığı parayı ise kızını bulmak için kullanıyor. Geçen yıl mısır satarak biriktirdiği 3 bin lirayla 10 kentte kızını aradığını anlatan Başbağ, bu yıl da biriktirdiği yaklaşık 4 bin lirayı Dilek'i bulmak için harcayacağını kaydetti.

ÖLÜ YA DA DİRİ BULSUNLAR

Kaybolduğu günden bu yana şehir şehir dolaşıp kızını arayan Durdane Başbağ, "Dilek kaybolalı 5 yıl oldu. Ortada ne ölüsü var, ne dirisi. Kızım zihinsel engelli olduğu için bakıma muhtaç. Nerede olduğunu, ne yaptığını düşünmekten uyuyamıyorum. Yetkililere sesleniyorum. Artık dermanımız kalmadı. Kızımın ölü ya da dirisini bulsunlar" dedi.

ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM

Kayıp kızına 'Kuzum' diye seslenen Durdane Başbağ, "Kuzumu bana geri getirsinler. Kimseden şikayetçi olmam. Bu ızdıraptan kurtulayım, kızımı bir göreyim. Sağ ise gider görürüm, memnunsa destek dahi olurum. Yeter ki bu azaptan kurtulayım. Gece rüyamda, gündüz hayalimde. Geçen yıl gittim il il dolaştım fakat bulamadım. Gören veya duyanlar Allah rızası için bize söylesin" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 23:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107