banner129

Kendi malını çalan hırsıza yardım etti

Alanya’da avokado bahçesi olan aynı zamanda toplu taşıma aracı kullanan Mustafa Boz, trajikomik bir hırsızlık olayı ile karşı karşı kaldı. Boz, bahçesinden çalınan 3 çuval avokadonu taşımacılığını farkında olmadan kendisi yaptı, öğrenince ise büyük bir şok yaşadı.

Kendi malını çalan hırsıza yardım etti

Kestel Mahallesi'nde avokado yetiştiriciliği yapan aynı zamanda halk otobüsünde şoförlük yapan Mustafa Boz’un bahçesinde bir süre önce hırsızlık oldu. Avokadolarının çalındığını sonradan öğrenen Boz, hırsızın taşımakta zorlandığı 3 çuvalı önce duraktan kendi elleri ile otobüse ardından Cuma pazarından ki bekleme noktasından pazara taşıdı daha sonra ise Cuma Pazarından tezgahına kadar taşıdı.
YAŞADIĞI OLAYI ANLATTI
Yaşanan bu talihsiz olayı anlatan Boz, "Halk otobüsçüsüyüm. Çalışıyordum bir yolcu el kaldırdı.  3- 4 torbaya avokadoyu doldurmuş kaldıramıyor. Ben de indim yardım ettim. Benim bahçemin oradaki duraktan 2 durak ileriye taşımış avokadoları. Ben kendinin zannettim yardım ettim. Pazara geldik yine indim yardım ettim arkadaşa. Hırsızmış bilmiyordum. Pardon da güzelmiş dedim. Çok bakım yaptım ondan iyi dedi. Hayırlı satışlar dedim. Halk otobüsüne devam ettim. Akşam oldu. Bir amcaoğlu benim otobüse bindi yolcu olarak . Amca oğlu sen avakadoyu sattın mı dedi. Satmadım müşteri varsa satalım dedim. Akşam senin avokadoyu biri topladı dedi. Ben seni sattım zannettim dedi. Niye seslenmedin dedim. Sattığını sandığım için seslenmedim dedi. Kim dedim filan kişi dedi. Bir baktım benim götürdüğüm avakadocu.  Onu çarşıya pazara ben götürdüm dedim. İyi etmişsin o zaman dedi. Has pazarcı o adam. Yakalıyoruz dövüyor sen suçlu çıkıyorsun. Arkadaşı bir gün yakaladım benim avokadoları niye çaldın dedim. Abi iki avakado kopardım canım çekti dedi. Bu armut mu elma mı canın çekecek dedim. Pazara beraber götürdük avokadoyu görmedin mi dedim. Bu hırsızlara büyük ceza vermeleri lazım veya şikayetçi olanları mağdur etmemeleri lazım. Adamı yakalıyorsun jandarmaya teslim ediyorsun salıyor" dedi. -Özgür YILMAZ

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107