banner129

'Ölümler araştırılsın'

Alanya'da ailesiyle tatil yaptığı otelin havuzuna giren Rus Liubov Torochkova (6) boğularak, hayatını kaybetti. Yaşanan olayın ardından Büyükelçilik, Antalya Valiliği'ne resmi başvuruda bulundu ve Rus vatandaşların ölümleri ilgili araştırma yapılmasını istedi

'Ölümler araştırılsın'

Alanya'nın Okurcalar Mahallesi'ndeki bir otele tatil için ailesiyle gelen Rus Liubov Torochkova,  otelin havuzuna girdi. Bir süre sonra suda çırpınmaya başlayan çocuk, otel görevlileri tarafından havuzdan çıkartıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Liubov Torochkova'nın yaşamını yitirdiğini belirledi. Torochkova'nın cansız bedeni, savcılık incelemesinin ardından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

BÜYÜKELÇİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Yaşanan olayın ardından Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü İrina Kasimova, “Acil yardım ekibi kız çocuğunu en yakın hastaneye ulaştırdı ama sağlık personelinin tüm çabalarına rağmen kız çocuğu kurtarılamadı. Antalya’daki başkonsolosluğumuz jandarma ve otel yönetimiyle irtibata geçerek olayın ayrıntılarını öğrenmeye çalışıyor” açıklamasında bulundu.

RUS VATANDAŞLARIN ÖLÜMLERİ ARAŞTIRILACAK

Elde edilen bilgilere göre Büyükelçilik, Antalya Valiliği’ne resmi başvuruda bulunarak Rus vatandaşların hayatını kaybettiği olayların titizlikle araştırılması ve sorumluların cezalandırılması talebinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107