banner84

Para kazanmanın kolay yolu 'açız' diyerek dilenmek!

Ramazan Bayramı'nın gelmesi ile birlikte tatilcilerin kullandığı D-400 Alanya-Antalya yolu dilencilerin meskeni haline geldi

Para kazanmanın kolay yolu 'açız' diyerek dilenmek!

-Burcu MUTLU

Ramazan Bayramı ile birlikte tatilcilerin kullandığı D-400 Alanya-Antalya yolu, fırsatçı dilencilerin meskeni oldu. Tatilcilerin yoğunluğunu göze alarak, karayolunu tercih ettikleri tahmin edinilen dilencilerin, fazlalığı ise herkesi şaşkına uğrattı.

ALANYA POSTASI'NIN OBJEKTİFİNE TAKILDI

Suriyeli olduğu öğrenilen dilencilerin 'Açız, çocuklarım var' yazılı bir kartonla araçların arasında gezdiği gözlendi. Yaşlarının 30-35 yaş civarında olduğu gözlenen dilenciler, her aracın önünde uzun süre bekleyerek para almaya çalışırken Alanya Postası'nın objektiflerine takıldı. Bir kaç araç sürücüsünün tepki göstermesi üzerine yol kenarına geçen dilenciler, bir sonraki kırmızı, ışığı beklemeye koyuldu.

VİCDANLA OYNUYORLAR

Vatandaşlar, "Devletimiz zaten yeterince destek veriyor, böyle insanların vicdanlarıyla oynamaları çok saçma ve ayıp. Kolay para kazanma yolunu buldu herkes. Böyle bir şey yok. Eli ayağı tutuyor, genç genç insanlar böyle dilenmesin" diyerek duruma tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107