banner129

Safari kazasına 6 yıl 8 ay hapis

Dim Çayı’nda geçen yıl ölümle sonuçlanan safari kazasında 6 yıl 8 ay ceza alan şoför, “Asıl mesleğim kaynakçılık. Otel sahibi aradı, bahşiş için aracı sürdüm” itirafında bulundu.

Safari kazasına 6 yıl 8 ay hapis

Alanya’da 2 Eylül 2018’de Irak uyruklu 9 yaşındaki Omar Ali Alsaadi ile 35 yaşındaki babası Ali Hussein Alsaadi'nin ölümüyle sonuçlanan safari turu kazasıyla ilgili dava sonuçlandı. Alanya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuksuz yargılanan şoför Muzaffer B., kazada oğlunu ve eşini kaybeden Irak uyruklu Iman Najah  Alsaadi katıldı.
ASIL MESLEĞİ KAYNAKÇI
Şoför Muzaffer B., asıl mesleğinin kaynakçılık olduğunu, tur şirketinde çalışmadığını itiraf etti. Muzaffer B., otel sahibinin kendisine ulaştığını, bahşiş karşılığında turu düzenlediğini, aracı 4 ay önce aldığını, daha önce büyük firmalarda safari şoförlüğü yaptığını belirtti.
ARACI HIZLI KULLANMIŞ
Duruşmaya katılan Iraklı Iman Najah Alsaadi ise oteldeki broşürlerden sanığın ilanına ulaştıklarını, tercüman olarak otel sahibinin kendilerine aracılık yaptığını söyledi. Alsaadi, şoförün aracı çok hızlı kullandığını, uyarmalarına rağmen şov amaçlı olarak aracı hızlı bir şekilde kullanmasından kazanın kaynaklandığını düşündüğünü söyledi. Mahkeme heyetinin verdiği 6 yıl 8 ay hapis cezası Antalya İstinaf Mahkemesi tarafından onaylandıktan sonra şoför hapis cezasını çekecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107