banner129

Şehidin cenazesi Alanya’ya gelecek

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli'nin (27) acı haberi, Alanya'nın Mahmutlar Mahallesi'nde oturan annesi ve kardeşlerine verildi

- Engin ANAK
Hakkari'nin Yüksekova Avaşin bölgesi Batıntepe üs bölgesine bölücü terör örgütü mensuplarınca sızma girişimi sonucu çıkan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli şehit oldu. Şehit Zekeriya Zencirli'nin Alanya'ya bağlı Mahmutlar Mahallesi'nde oturan annesi Leyla Çelik ve kardeşlerine şehadet haberi askeri yetkililer tarafından verildi. Şehidin annesinin evine Türk bayrağı asılırken, acı haberi alan yakınları ve komşular da eve akın etti.
ANNEDEN İLK SÖZ: 'VATAN SAĞOLSUN'
Acılı şehit ailesine şehadet haberini vermek üzere Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, Emniyet Müdürü Alper Avcı hazır bulundu. Anne Çelik ve kardeşlerine verilen şehadet haberi sonrası, acılı ailenin ilk cümlesi 'vatan sağolsun' oldu.
PAYLAŞIMI YÜREK YAKTI
Şehit Uzman Çavuş Zencirli'nin sosyal medya hesabından 11 Aralık 2016 tarihinde “Yüreğimizi yakanların yürekleri yansın. Vatan sağ olsun” paylaşımı ise yürek yaktı. 
ANNESİ İLE YAŞIYORDU
Şehit Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli'nin anne ve babasının bir süre önce ayrıldığı, babasının Kırşehir'in Kaman ilçesinde, annesinin ise Alanya'da oturduğu belirtildi. Aslen Kırşehirli olan şehit Zencirli'nin ailesinin 5 çocuğundan biri olduğu ve annesiyle ikamet ettiği belirtildi. Bekar olan şehidin iki kardeşinin Alanya'da ticaretle uğraştığı kaydedildi. 
ŞEHİDİMİZ YARIN DEFNEDİLECEK
Yetkililerin aile ile görüşmesinin ardından şehit Zekeriya Zencirli, Hakkari Otluca Dağ Komando Tugay Komutanlığı'nda yapılan törenden sonra askeri uçakla Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na getirildi. Şehidimiz yarın öğle namazının ardından  Alanya Garnizon Şehitliği'ne defnedilecek. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107