banner84

Şehit Zencirli'nin o sözleri yürekleri dağladı

14 Mayıs'ta teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli'nin son görüntülerinin olduğu videosu ortaya çıktı


Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Irak sınırında bulunan Batıntepe üs bölgesine, PKK'lı teröristlerin sızma girişiminde bulunması sonucu çıkan çatışmada şehit olan ve Alanya Garnizon Şehitliği'ne defnedilen 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli'nin silah arkadaşları tarafından çekilen son videosu ortaya çıktı. 
SON VİDEOSU 1 AY SONRA ORTAYA ÇIKTI
Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında çekildiği tahmin edilen videoda şehit Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli, operasyona gitmeden önceki son anını arkadaşlarına anlatıyor. Şehit Zencirli, ne için eğitildiğini ve birçok arkadaşının operasyon sonrası şehit düşeceğini anlatırken videoda istirahat halinde olduğu görülüyor. Ailesi Alanya'nın Mahmutlar Mahallesi'nde yaşayan ve Alanya Gazrnizon Şehitliği'ne defnedilen Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli'nin silah arkadaşı tarafından çekilen videoda söyledikleri izleyenlerin yüreğini sızlattı.
'BİRÇOĞUMUZ GERİ DÖNMEYECEK'
Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli'nin silah arkadaşı tarafından çekilen videoda gidecekleri operasyonu anlatımı ise şöyle: "Hayatlarımızdan bile vazgeçtik. Bak kardeşim, bizler bunun için eğitildik, bunun için buraya gönderildik. Gidip icra edeceğimiz operasyon neticesinde birçoğumuz geri dönemeyecek." Aslen Kırşehirli olan şehit Zencirli, ailenin 5 çocuğundan biri ve annesiyle ikamet ediyordu.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107