banner84

Sivil ekipler maganda avında

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından düğün magandalarına yönelik çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Alanya kırsalı ve mahallelerinde gerçekleştirilen düğünler de denetlenecek

Sivil ekipler maganda avında

Düğünlerde magandalar tarafından gelişigüzel havaya ateş açma, ölümlü ve yaralamalı kazaların önüne geçmek amacıyla Jandarma Genel Komutanlığı tarafından sorumluluk bölgelerinde çalışma başlatıldı. Çalışmalar kapsamında Antalya İl Jandarma Komutanlığı ile Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı da sivil ekipler kurarak Alanya kırsalı ve mahallelerinde gerçekleştirilen düğünleri denetlemeye başladı.
3 BİN 882 BİN TL CEZA
Son olarak bu çalışmalar kapsamında Isparta İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, düğünlerde magandalar tarafından gelişigüzel havaya ateş açma, ölümlü ve yaralamalı kazaların önüne geçmek amacıyla sorumluluk bölgelerinde çalışma başlattı. Senirkent ilçesinde sivil görevlilerin düğünde görevlendirilmesiyle yapılan çalışmalar kapsamında; ilçeye bağlı Gençali Köyü’nde 14 Ağustos akşamı düğün merasimi sırasında kurusıkı tabancalarla havaya ateş ettikleri belirlenen, B.Ç. ve M.K.Ç. yakalandı. Sivil Jandarma görevlileri aynı gün Büyükkabaca Kasabası’ndaki düğün merasiminde kurusıkı tabanca ile havaya ateş eden A.K.’yi de kıskıvrak yakaladı. Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla, Gençali ve Büyükkabaca’da yakalanan 3 düğün magandası hakkında, ‘Genel güvenliği tehlikeye sokmak’ suçundan yasal işlem başlatılırken, şahıslara 5729 Sayılı Kanuna Muhalefet’ten kişi başına bin 294’er TL olmak üzere, toplam 3 bin 882 lira tutarında idari para cezası uyguladı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107