banner84

Tutuklu sayısı 97'ye çıktı

Antalya'da, darbe girişiminin ardından FETÖ PDY terör örgütüne yönelik soruşturmalar kapsamında haklarında işlem yapılan kişi sayısı bin 334'e ulaştı. Bunlardan 97'si tutuklandı. Alanya eski Kaymakamı E.Ö.'nün de aralarında bulunduğu 72 kişi ise firari

Tutuklu sayısı 97'ye çıktı
15 TEMMUZ gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından tüm yurtta olduğu gibi Antalya'da da FETÖ PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında kamu ve özel sektörde operasyonlar sürüyor. Antalya Valiliği'nde oluşturulan Olağanüstü Hal (OHAL) ofisinde FETÖ PDY terör örgütüyle ilişkili olduğu yönündeki tüm kamu personeli üzerinde detaylı çalışma yürütülüyor. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleriyle birlikte yürütülen incelemeler sonunda toplam bin 334 kişi hakkında işlem yapıldı. Toplam 878 kamu personeli açığa alındı. Bin 334 kişiden 97'si tutuklandı, 218'inin gözaltı süreci devam ediyor, 72 kişi ise firari olarak aranıyor. 27 kişi serbest bırakılırken, 18 kişi de denetimli serbest bırakıldı. 24 kişi de başka ile teslim edildi.
ALANYA ESKİ KAYMAKAMI FİRARDA 
Soruşturmalar kapmasında Antalya'da üst düzey yöneticilerden Vali Yardımcısı Bilal Çelik ve Serik Kaymakamı Rıfat Altan tutuklandı. Alanya kaymakamıyken Kayseri Vali Yardımcılığına atanan E.Ö. ise halen firari olarak aranıyor. Emniyet Müdürlüğü bünyesinde toplam 126 polisten 12'si tutuklandı, 3'ü denetimli serbest bırakıldı. 4 polis başka ile teslim edilirken, 72 emniyet mensubu açığa alındı. 22'si serbest bırakıldı, 33 polisin gözaltı süreci devam ediyor, 2 emniyet mensubu da firarda.
46 ASKERDEN 10 TUTUKLU
Darbe girişimi sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne mensup toplam 46 asker hakkında işlem yapıldı. Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül, Burdur Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Metin Karagöz'ün de aralarında bulunduğu toplam 10 rütbeli asker tutuklandı. 22 asker serbest bırakıldı, 11 asker başka ile gönderildi, 3 asker ise halen gözaltında tutuluyor. 
TUTUKLU HAKİM VE SAVCI 49'A ÇIKTI, 11'İ FİRARDA
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Antalya ve ilçelerindeki adliyelerde görevli toplam 73 hakim ve savcı hakkında işlem başlatıldı. Bunlardan 49'u tutuklandı. 8 hakim ve savcı denetimli serbest bırakılırken, 2'sinin gözaltı süreci devam ediyor. 3 hakim ve savcı başka ile teslim edilirken, 11 hakim ve savcı ise firari.
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107