banner129

Uyuşturucu tacirlerine şok baskın

Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı, kurban bayramında da uyuşturucu imalatçıları ve satıcılarına göz açtırmadı. Jandarma aldığı istihbaratı değerlendirerek baskın yaptığı 4 ayrı adreste, hint keneviri, esrar ve ruhsatsız tüfek ele geçirdi. 

Uyuşturucu tacirlerine şok baskın

-Özgür YILMAZ
İstihbari bilgi çerçevesinde Alanya Cumhuriyet Bsaşvcılığı ile koordineli olarka uyuşturucuyla mücadelesini sürdüren jandarma, bayram boyunca Alanya Merkez Jandarma Komutanlığı, Alanya KOM Timi ve Antalya KOM Şube Müdürlüğü ekipleri boş durmadı. Alanya’da 4 ayrı adrese yapılan baskında uyuşturucu imal ettikleri gerekçesiyle 1’ci kadın 6 şüpheli gözaltına aldı.
EV DEĞİL ADETA UYUŞTURUCU DEPOSU
Jandarmanın ilk baskın yaptığı adres Gevne Yaylasında Sami B.’nin evi oldu. Evin bahçesine kenevir bitkisi ekildiği bilgisi üzerine yapılan aramada 300 gram kubar esrar ve 42 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
Mahmutseydi Mahallesinde istihbari çalışma neticesinde Ahmet K.’nın uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptığı tespit edildi. Şüphelinin ev ve müştemilatında yapılan aramada 24 kök boyları skunk cinsi kenevir bitkisi ile 400 gram kurutulmuş skunk ele geçirildi. 
Deretürbelinas Mahallesinde ise Hüseyin Ç. ve oğlu Ali Ç.’nin ev ve bahçesinde ise 250 kök kenevir bitkisi, 2900 gram kubar esrar maddesi, 20 gram kenevir tohumu, 2 adet ruhsatsız av tüfeği 1 adet kurusıkı tabanca, 5 adet 9 mm tabanca fişeği, 35 adet kurusıkı tabanca fişeği kenevir bitkisi ele geçirildi.
ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST KALDILAR
Çıplaklı Mahallesinde Hüseyin B. ve Rabia D.’nin evinin balkonunda da 150 gram kubar esrar ve 15 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan Hüseyin B. ve Rabia D., savcılık sorgusunun ardından diğer şüpheliler ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107